Liga Europy: Raków "na łopatkach", Atalanta "ruszyła głową" - nieudany debiut mistrzów Polski

2023-09-22, 09:00

Raków się bronił, ale w Bergamo Atalanta strzelała gole głową . Foto: EPA/MICHELE MARAVIGLIA

Aby pokonać Raków Częstochowa Atalanta ruszyła głową - tak włoskie media podsumowują mecz polskiego klubu w Bergamo w rozgrywkach Ligi Europy, zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:0. Obie bramki piłkarze z Lombardii strzelili właśnie głową.

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Atalantą 0:2 w swoim pierwszym meczu Ligi Europy. Bramki dla gospodarzy strzelali Charles De Ketelaere i Ederson.

Raków na łopatkach

"La Gazzetta dello Sport" podkreśliła w relacji z meczu w mieście w Lombardii: "Atalanta nie popełnia błędów" i dodaje, że klub ten "rozłożył Raków na łopatki" w drugiej połowie, przede wszystkim dzięki wspaniałej grze 22-letniego Belga Charlesa De Ketelaere, który strzelił głową bramkę w 49 minucie spotkania. Według dziennika to on najlepiej wypadł podczas tego meczu.

Autorem drugiej bramki, strzelonej także głową był Ederson. "Atalanta ruszyła głową"- konstatuje żartobliwie gazeta.

Ale, przyznaje też, że piłkarze debiutującego w Lidze Europy Rakowa na początku meczu grali "bardziej przytomnie" niż przeciwnicy, którzy na swoim boisku nie wykazywali się zbyt szybką reakcją i precyzją. Drużyna z Częstochowy, dodaje "La Gazzetta" była nawet bliska zdobycia gola. Wyraźna zmiana sytuacji nastąpiła w drugiej połowie.

Według dziennika, choć piłkarze z Bergamo zmarnowali trochę okazji, to był to nadzwyczaj udany powrót do europejskich rozgrywek po 525 dniach, a Atalanta znalazła się na pierwszym miejscu w grupie.

W relacji agencji Ansa wyrażono zachwyt dla De Ketelaere. "Atalanta, by pokonać Raków Częstochowa użyła głowy" - stwierdzono w komentarzu.

Sprawozdawcy telewizyjni chwilami mówili, że także w pierwszej połowie meczu gospodarze dominowali nad mistrzami Polski, ale jednocześnie nie byli w stanie przełamać ich obrony.

"W Lidze Europy Atalanta dobrze ruszyła z miejsca, choć na początku Raków dzielnie się bronił" - zauważył lokalny dziennik "L'Eco di Bergamo".

W drugim meczu grupy D także nie było niespodzianki. Sporting co prawda przegrywał ze Sturmem Graz, jednak ostatecznie zdołał odrobić straty i wyjść na prowadzenie.

***

Mówi pomocnik Rakowa Marcin Cebula (IAR) 0:29
+

Pomocnik częstochowian Bartosz Nowak uważa, że był to bardzo trudny mecz (IAR) 0:41