more_horiz
Wiadomości

Wielka fuzja w świecie kolarstwa coraz bliżej. Jest potwierdzenie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2023 16:28
Patrick Lefevere, charyzmatyczny dyrektor sportowy Soudal-Quick Step, potwierdził, że prowadzone są rozmowy dotyczące połączenia jego belgijskiego zespołu z potężnym holenderskim Jumbo-Visma, co oznaczałoby trzęsienie ziemi w świecie kolarstwa.
Fuzja dwóch bardzo silnych kolarskich ekip jest coraz bardziej prawdopodobna
Fuzja dwóch bardzo silnych kolarskich ekip jest coraz bardziej prawdopodobna Foto: Shutterstock.com/Lecker Studio

Belgijskie media od kilku dni spekulują na temat połączenia drużyn Remco Evenepoela i Jonasa Vingegaarda, być może już w przyszłym sezonie. W sobotę potwierdził to Lefevere w swoim cotygodniowym felietonie we flamandzkim dzienniku "Het Nieuswblad".

Wielka fuzja coraz bliżej

Fuzja Soudal-Quick Step i Jumbo-Visma wywołałaby pytania dotyczące losu wielu kolarzy objętych kontraktami i planów startowych takich gwiazd, jak dwukrotny zwycięzca Tour de France Jonas Vingegaard, Remco Evenepoel, Wout Van Aert, Julian Alaphilippe, Sepp Kuss czy Primoz Roglić.

"Do poniedziałku powinno być znacznie więcej światła w tej sprawie" – zapowiedział Lefevere, który ujawnił, że pierwsze rozmowy czeskiego miliardera Zdenka Bakali, patrona jego drużyny, z holenderskim biznesmenem Robertem van der Wallenem, współwłaścicielem Jumbo-Visma, odbyły się przed i w trakcie tegorocznego Tour de France.

Amazon zainwestuje w kolarstwo?

Owe dyskusje są konsekwencją zbliżającego się wycofania Jumbo jako głównego sponsora oraz zamiaru Lefevere'a, żeby zrezygnować po 30 latach z prowadzenia drużyn kolarskich.

"W styczniu skończę 69 lat, wiek gra rolę. Powiedziałbym nawet, że mam już dość" – wyjaśnił Lefevere, zapewniając jednak, że "nie chce zawieść zespołu".

"Dzięki trzem stronom – Soudal, Quick-Step i Visma – każdy może proporcjonalnie znaleźć swoje miejsce" – dodał belgijski menadżer, zaskoczony plotkami, które pojawiły się w ostatnich dniach o wejściu Amazona do partnerstwa przyszłego zespołu.

"Z Amazonem, jako czwartą stroną, to by już nie działało. O ile wiem, w zeszłym tygodniu nie było o tym mowy. To mogłoby zmienić zasady gry" - zakończył Lefevere.

Czytaj także:

Tour de Pologne 2023

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także