more_horiz

80. edycja Tour de Pologne. Czesław Lang: w Polskim Radiu znalazłem partnerów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 18:55
- Chcemy zrobić coś więcej, niż było do tej pory, trochę wrócić do tradycji, żeby były łączenia z trasy, aby pokazać wszystko to, co dzieje się wokół wyścigu. Dziś podpisaliśmy umowę z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, ale rozmawiałem też na ten temat z dyrektorami anten i dziennikarzami - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Lang Team Czesław Lang, organizator Tour de Pologne. Polskie Radio podpisało porozumienie dotyczące transmisji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.
Prezes Agnieszka Kamińska, Czesław Lang i Marcin Kusy podczas uroczystego podpisania porozumienia dotyczącego transmisji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne
Prezes Agnieszka Kamińska, Czesław Lang i Marcin Kusy podczas uroczystego podpisania porozumienia dotyczącego transmisji wyścigu kolarskiego Tour de PologneFoto: PR

80. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca, a zakończy 4 sierpnia 2023 roku. Pierwszy etap tegorocznej edycji największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju wystartuje i zakończy się w Poznaniu- Ten wyścig będzie wyjątkowy. Jubileusze nakręcają nas, żeby dać więcej, przygotować jeszcze ciekawsze trasy. Tour de Pologne ma swój charakter, odkrywa nowe gwiazdy kolarstwa. Emocji nigdy nie brakuje - powiedział Czesław Lang. 

Najważniejsi są jednak kibice. - Dla nich to robimy, choć nie jest łatwo. Trzeba pozyskać środki na zorganizowanie wyścigu. Logistyka to ponad 20 tirów scenografii, która każdego dnia rozstawiana jest w innej miejscowości. W ubiegłym roku wyścig na żywo obejrzało 4 mln widzów. To jest wielkie narodowe święto, widać radość, biało-czerwone flagi. To daje mi dodatkową siłę. Transmisja trafia do ponad 100 państw na świecie, to fantastyczna promocja Polski. W Polskim Radiu znalazłem dobrych partnerów. Chcemy zrobić coś więcej, niż było robione do tej pory, trochę wrócić do tradycji, żeby były łączenia z trasy, aby pokazać wszystko to, co dzieje się wokół wyścigu. Dziś podpisaliśmy umowę z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, ale rozmawiałem też na ten temat z dyrektorami anten i dziennikarzami - tłumaczył Lang.


Posłuchaj
09:27 PR24 2023_03_30-17-48-56.mp3 Czesław Lang gościem Piotra Węża (Temat dnia/Gość PR24)

 

W ramach współpracy organizatorów wyścigu i Polskiego Radia powstanie również seria podcastów o historii kolarstwa w Polsce. Relacje oraz specjalne audycje tematyczne będzie można usłyszeć na antenach: Programu 1 Polskiego Radia, Trójki, Czwórki oraz Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku Tour de Pologne, na którego czele stoi Czesław Lang, będzie miał wyjątkowy wydźwięk. Rok 2023 to obchody niezwykłego, potrójnego jubileuszu: 95. urodzin wyścigu, 80. edycji Tour de Pologne oraz 30-lecia organizacji wyścigów kolarskich przez Lang Team.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż 

Gość: Czesław Lang (prezes Lang Team) 

Data emisji: 30.03.23

Godzina emisji: 17.49

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także