WTA Pekin: Iga Świątek wygrała na raty. Zobacz skrót meczu [WIDEO]

2023-10-03, 15:36

Iga Świątek pokonała Varvarę Grachevą w 2. rundzie turnieju w Pekinie. Foto: PAP/EPA/WU HAO

Iga Świątek wygrała z Varvarą Grachevą 6:4, 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. W drugim secie spotkanie zostało przerwane, a po powrocie na korcie dominowała Polka. Zobacz skrót meczu.

• Iga Świątek do Pekinu pojechała po nieudanym występie w Tokio
  • Polka rozpoczęła od zwycięstwa z Sarą Sorribes-Tormo
  • W drugiej rundzie raszynianka ograła Varvarę Grachevą
  • Wiceliderka zagra w 3. rundzie z Magdą Linette

Po dość wyrównanym spotkaniu pierwszej rundy Świątek pokonała Sarę Sorribes-Tormo 6:4, 6:3. W drugiej rundzie wiceliderka światowego rankingu mierzyła się z Francuzką rosyjskiego pochodzenia Varvarą Grachevą, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Rosjankę Anastazję Potapową 6:2, 3:6, 6:1.

Był to pierwszy pojedynek tych tenisistek. Wiceliderka pewnie zwyciężyła 6:4, 6:1 i zameldowała się w 3. rundzie.

W meczu o ćwierćfinał zmierzy się z Magdą Linette, która w pierwszej rundzie pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę, a w drugiej uzyskała kolejny awans - Jennifer Brady nie dokończyła meczu z powodu kontuzji kolana.