El. Euro 2024: Karol Świderski żałuje niewykorzystanych szans. "Powinniśmy wygrać"

Autor jedynego gola dla Polski w meczu z Mołdawią (1:1) Karol Świderski przyznał, że o niekorzystnym dla Biało-Czerwonych wyniku zdecydował brak skuteczności pod bramką rywali.

2023-10-15, 23:04

Karol Świderski. Foto: PAP/Leszek Szymański

Polacy przegrywali od 25. minuty po golu Iona Nicolaescu. Świderski wyrównał w 53. minucie po efektownym obrocie w polu karnym rywali i precyzyjnym strzale po ziemi. Okazji bramkowych było jednak znacznie więcej.

- Głupio stracony gol po stałym fragmencie utrudnił zadanie. W drugiej połowie pokazaliśmy się z dobrej strony, strzeliliśmy bramkę na 1:1, ale czegoś zabrakło. Ogromny smutek i rozczarowanie - przyznał na antenie TVP atakujący Charlotte FC. - Mieliśmy dużo sytuacji, ja, Arek Milik, Paweł Wszołek… Powinniśmy wygrać ten mecz - dodał.

"Świder" podkreśla jednak, że w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią Polacy zaprezentowali się z lepszej strony niż w październikowych spotkaniach z Albanią oraz Farerami.

- Te dwa ostatnie mecze były zdecydowanie lepsze niż poprzednie. Dziś zabrakło zwycięstwa, ale mam nadzieję, że reprezentacja będzie szła we właściwym kierunku z nowym trenerem - podkreślił.

Polacy wciąż mają iluzoryczne szanse na bezpośredni awans, ale niemal na pewno przyjdzie im grać w barażach. Świderski zapewnia, że Biało-Czerwoni będą walczyli do końca.

- Zrobimy wszystko, by pokonać Czechów i będziemy liczyć, że inne wyniki ułożą się „pod nas”. Jeśli nie, powalczymy w barażach - oświadczył.