El. Euro 2024: Mołdawia - Albania. Rywale Polaków już z awansem

2023-11-17, 19:55

Reprezentacja Albanii jest już pewna awansu na Euro 2024 . Foto: PAP/EPA/DUMITRU DORU

W meczu grupowych rywali reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024 Mołdawia zremisowała z Albanią 1:1. Taki wynik oznacza, że goście są już pewni awansu na mistrzostwa Europy.

Transmisja meczu Polska - Czechy w Programie 1 Polskiego Radia.

Mołdawia z Albanią na remis

Goście od początku dominowali, choć grą Albańczyków w tym meczu trudno było się zachwycić. W 25. minucie Sokol Cikalleshi wykorzystał jednak rzut karny i sprawił, iż podopieczni Sylvinho wyszli na prowadzenie.

Długo wydawało się, że liderzy grupy E skromnie wygrają, gdyż gospodarze nie tworzyli wielu groźnych akcji. Im bliżej końca meczu, tym Mołdawianie byli jednak groźniejsi. W efekcie wyrównali w 87. minucie za sprawą Władysława Baboglo. Naturalizowany Ukrainiec popisał się mocnym strzałem w polu karnym i dał gospodarzom remis.

Rywale Polaków jadą na Euro

Taki wynik zapewnił Albańczykom drugi w historii awans na turniej finałowy mistrzostw Europy. Podział punktów w Kiszyniowie nie jest też złą informacją dla reprezentacji Polski, która przez kiepską grę w tych eliminacjach ma ograniczone szanse na bezpośredni awans na Euro 2024.

Mołdawia - Albania 1:1 (0:1)

Gole: 0:1 Sokol Cikalleshi (25. minuta - rzut karny), 1:1 - Władysław Baboglo (87.)

Mołdawia: Dorian Railean - Artur Craciun, Władysław Babogło, Veaceslav Posmac - Ioan-Calin Revenco (46' Maxim Cojocaru), Nichita Motpan (69' Vitalie Damascan), Vadim Rata, Oleg Reabciuk - Mihail Caimacov (76' Serafim Cojocari), Ion Nicolaescu (76' Victor Stina), Virgiliu Postolachi.

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Berat Djimsiti, Mario Mitaj - Jasir Asani (90+2' Arbnor Muja), Kristjan Asllani, Ylber Ramadani, Nedim Bajrami (80' Klaus Gjasula), Taulant Seferi - Sokol Cikalleshi (62' Mirlind Daku).

Żółte kartki: Rata, Caimacov (Mołdawia) oraz Mitaj, Daku (Albania).

Sędzia: William Collum (Szkocja).