Fortuna Puchar Polski: pewny awans Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" w ćwierćfinale

2023-12-07, 20:34

Angel Rodado pomógł Wiśle awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Foto: Zuma Press / Forum

Piłkarze Wisły Kraków awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W spotkaniu dwóch klubów pierwszoligowych, "Biała Gwiazda" wygrała ze Stalą Rzeszów 4:1 (1:0).

Krakowianie prowadzili już od 7. minuty po golu Dawida Szota. W 50. minucie podwyższył Angel Rodado, a w 52. Dawid Talar. Stal jedyną bramkę zdobyła w 66. minucie, gdy trafił Szymon Kądziołka. Po chwili wiślacy ustalili wynik na 4:1, a gola strzelił Patryk Gogol.

W czwartek jeszcze jedno spotkanie - Arki Gdynia z Lechem Poznań (od 21.00). Wcześniej miejsce w ćwierćfinale zapewnił też sobie Piast Gliwice, wygrywając na wyjeździe z trzecioligową Cariną Gubin 5:2 (2:0).