Carabao Cup: Chelsea odrobiła straty i awansowała do finału. Wysoka wygrana "The Blues"

2024-01-24, 07:15

Radość piłkarzy Chelsa. Foto: PAP/EPA/ISABEL INFANTES

Piłkarze londyńskiej Chelsea na Stamford Bridge pokonali drugoligowe Middlesbrough 6:1 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi w Anglii. W pierwszym starciu "The Blues" ulegli 0:1. W finale na Wembley zmierzą się z Liverpoolem lub Fulham, które zagrają w środę.

Gospodarze odrobili straty już w 15. minucie, gdy pomocnik Middlesbrough Jonathan Howson próbując zablokować dośrodkowanie, skierował piłkę do własnej bramki. Jeszcze przed przerwą gole strzelili Enzo Fernandez, Axel Disasi i Cole Palmer, więc kibice Chelsea mogli rozpocząć świętowanie długo przed zakończeniem meczu.

W drugiej połowie bramkarza Middlesbrough pokonali jeszcze Palmer i Noni Madueke, a rozmiary porażki gości zmniejszyło honorowe trafienie Morgana Rogersa.

Chelsea w tym sezonie prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań i zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w Premier League, jednak już za miesiąc zawodnicy trenera Mauricio Pochettino powalczą o trofeum.

W środę Fulham podejmie Liverpool na Craven Cottage. "The Reds" będą bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszej spotkania (2:1).

Finał rozgrywek zostanie rozegrany 25 lutego na londyńskim Wembley.

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.