Puchar Króla: Hiszpanie ocenili "Lewego" po odpadnięciu Barcelony. "Upór pozwolił mu strzelić"

2024-01-25, 08:51

Robert Lewandowski zdobył bramkę w meczu z Athletikiem Bilbao, ale opuścił boisko w drugiej połowie . Foto: ANDER GILLENEA/AFP/East News

FC Barcelona odpadła z Pucharu Króla w ćwierćfinale po tym, jak przegrała po dogrywce z Athletikiem Bilbao 2:4. Jedną z bramek dla Katalończyków zdobył dość szczęśliwie Robert Lewandowski. "Podstępnie wystawił nogę w odpowiednim momencie" - oceniły media w Hiszpanii.

FC Barcelona straciła szansę na kolejne trofeum. Po przegraniu finału Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt, "Duma Katalonii" pożegnała się z Pucharem Króla. Podopieczni Xaviego Hernandeza przegrali z Athletikiem Bilbao 2:4 po dogrywce.

Lewandowski z golem, ale nie dotrwał do końca

Robert Lewandowski grał przez 78 minut i zdołał trafić do siatki, choć uczynił to w dość niecodziennych okolicznościach. Polski napastnik został bowiem nastrzelony przez próbującego wybić piłkę Yuri'ego Berchiche'a. Był to gol na 1:1 zdobyty w 26. minucie.

"Podstępnie wystawił nogę w odpowiednim momencie" - oceniono zachowanie Polaka przy golu na łamach katalońskiego "Mundo Deportivo".

Media w Hiszpanii zwróciły uwagę, że po raz kolejny w tym roku Robert Lewandowski nie dograł meczu do końca, zostając zmienionym. Tym razem zastąpił go portugalski skrzydłowy Joao Felix.

"Zdobył bramkę na 1:1, ale gdy zespół szukał zwycięstwa, znów nastąpiła zmiana. Środkowy napastnik Barcelony został poświęcony przez Xaviego w 78. minucie" - oceniło "Mundo Deportivo".

Xavi na wylocie? Spekulacje nie ucichną

Gazeta przypomniała, że Robert Lewandowski przedwcześnie opuszczał murawę także w niedawnych ligowych starciach z Realem Betis oraz UD Las Palmas. "Lewandowski po odpadnięciu wyszedł z ponurą miną. Debata jest otwarta" - można przeczytać w katalońskim dzienniku sportowym.

Inna wydawana w Barcelonie gazeta skupiła się na ocenie gry Polaka, któremu przyznała ocenę "6" w dziesięciostopniowej skali. "Nie brał wielkiego udziału w grze, choć szukał piłki i często był faulowany, czego sędzia nie gwizdał. Jego upór pozwolił mu strzelić gola dla Barcelony" - napisał "Sport".

Jedno jest pewne. Po meczu w Kraju Basków nie ucichnie ani debata o roli "Lewego" w klubie ze stolicy Katalonii, ani spekulacje o zwolnieniu Xaviego. Posada trenera FC Barcelony jest coraz bardziej zagrożona...

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.