Ekstraklasa: mecz Piast - Puszcza zostanie dokończony w marcu. Znamy oficjalny termin

2024-01-26, 21:38

Mecz Piast - Puszcza zostanie dokończony w marcu. Foto: LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Mecz 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice, zostanie dokończony 12 marca. Spotkanie zostało 2 grudnia przerwane po kwadransie przy wyniku 0:0 z powodu śnieżycy.

• Datę ustalił Departament Logistyki Rozgrywek spółki Ekstraklasa. Początek spotkania o godz. 18.30
  • Zgodnie z regulaminem gra zostanie wznowiona od momentu przerwania spotkania
  • W dokończonym spotkaniu będą mogli wystąpić tylko ci zawodnicy, którzy byli piłkarzami obu klubów w dniu rozpoczęcia gry. Oznacza to absencję graczy pozyskanych w zimowym okienku transferowym

Zabraknie też piłkarzy pauzujących w przerwanym meczu za kartki lub z innych powodów. Z kolei będą mogli wyjść na boisko zawodnicy, którzy „złapali” nadmiar kartek między rozpoczęciem, a dokończeniem spotkania.

2 grudnia na trybunach, mimo fatalnej pogody, zasiadło 2989 kibiców. Przyjechali też sympatycy gości. Spiker ostrzegał przybyłych, że na widowni jest bardzo ślisko, a w razie upadku można skorzystać z pomocy służb medycznych.

Piłkarze przed pierwszym gwizdkiem musieli pomóc w przeniesieniu zasypanej śniegiem dużej płachty reklamowej leżącej na środku boiska. Dzieci odpowiedzialne za to nie poradziły sobie same.

Linie zostały wyznaczone na czerwono, od początku w użyciu były pomarańczowe piłki. Zawodnicy głównie walczyli o utrzymanie się na nogach. W ciągu kwadransa gry żadnych sytuacji podbramkowych nie udało się stworzyć.

W 15. minucie sędzia Patryk Gryckiewicz z Torunia zaprosił piłkarzy do szatni i zarządził odśnieżanie murawy. Niewiele to dało. Po kilkunastu minutach arbiter w towarzystwie szkoleniowców obu ekip zlustrował stan boiska i zadecydował o przerwaniu spotkania.

Jak wyglądał 2023 rok na piłkarskich boiskach? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski podsumowują wydarzenia ostatnich 12 miesięcy.