Robert Kubica znów testuje Ferrari. Trwają przygotowania do mistrzostw świata WEC

2024-02-05, 17:07

Robert Kubica bierze udział w testach zespołu AF Corse. Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Na torze Yas Marina w Abu Zabi rozpoczęły się w poniedziałek testy zespołu AF Corse, którego zawodnikiem w sezonie 2024 będzie Robert Kubica. Team Polaka będzie startował w tym roku w długodystansowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship) w klasie hypercar samochodem Ferrari. W testach biorą udział obok Kubicy także dwaj pozostali kierowcy teamu - Rosjanin z obywatelstwem Izraela Robert Shwartzman oraz Chińczyk Yifei Ye.

W dniach 24-25 lutego w Katarze odbędzie się prolog zaplanowany jako oficjalna sesja testowa przed rozpoczęciem sezonu. Tydzień później, również na torze Losail, dojdzie do rywalizacji w zawodach o nazwie 1812 km Katar.

Dla dwóch zmienników Kubicy są to pierwsze jazdy za kierownicą Ferrari. Polak już wcześniej kilka razy miał możliwość testowania modelu 499P.

W sezonie 2023 belgijski team WRT z Kubicą w składzie wygrał na Bahrain International Circuit ostatnią, siódmą rundę długodystansowych mistrzostw świata WEC i wywalczył tytuł w kategorii LMP2. Drugie miejsce w klasyfikacji sezonu zajął polski team Inter Europol Competition.

W 2024 klasa LMP2 została wycofana z długodystansowych mistrzostwach świata. Bolidy LMP2 pojawią się tylko podczas wyścigu 24 Le Mans.