Serie A: pewne zwycięstwo AS Romy. Trwa świetna seria pod wodzą legendy

2024-02-05, 22:51

AS Roma pewnie wygrała z Cagliari. Foto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

AS Roma wygrała 4:0 z Cagliari w poniedziałkowym meczu 23. kolejki włoskiej Serie A. Rzymianie wygrali trzeci mecz pod wodzą nowego szkoleniowca, Daniele De Rossiego.

AS Roma rozpoczęła mecz od serii szybkich ataków i bardzo szybko objęła prowadzenie. Już w 2. minucie na listę strzelców jako pierwszy wpisał się kapitan zespołu, Lorenzo Pellegrini. 20 minut później zaliczył on asystę przy golu Paulo Dybali.

Argentyńczyk po raz kolejny pokonał bramkarza gości w 51. minucie, świetnie wykonując rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Petagny. Wynik meczu ustalił wprowadzony z ławki 18-latek, Dean Huijsen.

Był to trzeci mecz i trzecie zwycięstwo rzymskiego zespołu pod wodzą Daniele De Rossiego, byłego trenera SPAL i legendarnego pomocnika AS Romy, który zagrał w jej barwach aż 616 meczów (w historycznym zestawieniu, więcej występów ma na swoim koncie tylko Francesco Totti). Mistrz świata z 2006 roku zastąpił zwolnionego w styczniu Jose Mourinho.

W meczu wystąpili dwaj reprezentanci Polski, którzy pojawili się na boisku w rolach rezerwowych. Nicola Zalewski (AS Roma) wszedł w 55. minucie, a Mateusz Wieteska(Cagliari) w 67. minucie.