WTA Dubaj. Rybakina - Azarenka. Starcie tenisowych gwiazd wyłoniło rywalkę Fręch, o wyniku zdecydował krecz

2024-02-20, 14:31

Jelena Rybakina będzie rywalką Magdaleny Fręch w 3. rundzie turnieju w Dubaju. Foto: Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Jelena Rybakina będzie rywalką Magdaleny Fręch w 1/8 finału tenisowego turnieju rangi WTA 1000 rozgrywanego na twardych kortach w Dubaju. Zawodniczka z Kazachstanu w 2. rundzie wyeliminowała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę, która skreczowała po dwóch setach.

• W pierwszym secie lepsza była Azarenka, a w drugim wygrała Rybakina. Białorusinka poddała mecz, nie wychodząc na trzecią partię
  • Do tej pory Magdalena Fręch tylko raz mierzyła się z czwartą w światowym rankingu Jeleną Rybakiną

Wiktoria Azarenka wygrała pierwszą partię 6:4, a w drugiej uległa 2:6. Potem nie przystąpiła do trzeciego seta.

We wcześniejszym wtorkowym meczu Magdalena Fręch pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:4, 1:6, 6:2, a w niedzielę wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z numerem 14. Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową.

Zajmująca czwarte miejsce w rankingu WTA tenisistka będzie faworytką w starciu z Fręch. Wcześniej Polka tylko raz mierzyła się z Jeleną Rybakiną - w 2018 roku w Tajpej przegrała 4:6, 3:6.

Mecz Fręch z Rybakiną ma rozpocząć się w środę o godz. 9.00 czasu polskiego.

Wynik meczu 2. rundy:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 4:6, 6:2 - krecz Azarenki