WTA Dubaj: kolejny sukces Magdaleny Fręch. Koniec turnieju dla Linette

2024-02-18, 12:21

Magdalena Fręch wygrała pierwszy mecz w Dubaju. Foto: IMAGO/Juergen Hasenkopf

Magdalena Fręch wygrała swój pierwszy mecz podczas turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka pokonała rozstawioną z numerem 14. Jekaterinę Aleksandrową 7:6(2), 6:3. Magda Linette pożegnała się z rozgrywkami.

Fręch (52. WTA) do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje. Na początek w 1/32 finału trafiła na rozstawioną z nr 14 Jekaterinę Aleksandrową. Rosyjską tenisistkę kilka dni temu w trzeciej rundzie w Dausze pokonała Iga Świątek.

Polka także potrzebowała tylko dwóch setów, aby zwyciężyć 7:6 (7-2), 6:3 urodzoną w Czelabińsku zawodniczkę. Pojedynek trwał godzinę i 36 minut. Bilans gier z Aleksandrową od niedzieli jest korzystny dla 26-letniej łodzianki: 3-2. W drugiej rundzie jej przeciwniczką będzie we wtorek Amerykanka Caroline Dolehide (44. WTA) lub Chorwatka Petra Martic (67. WTA).

Druga z Polek Magda Linette (53. WTA) grała z Japonką Nao Hibino (93. WTA), którą pokonała przed tygodniem w Katarze 6:1, 6:4. Tym razem Azjatka okazała się przeszkodą nie do przejścia. W decydującym secie poznanianka, po przełamaniu serwisu rywalki, przegrała cztery kolejne gemy. Strat już nie zdołała odrobić.

Iga Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los, zaś w drugiej rundzie zagra z Amerykaną Sloane Stephens lub Clarą Burel.

*****

Iga Świątek pokonała Kazaszkę Jelenę Rybakinę 7:6 (10-8), 6:2 w finale turnieju WTA 1000 w Dosze. Polka obroniła tytuł w katarskiej imprezie po raz drugi. - Przyjechałam tu i byłam nieco zestresowana z powodu oczekiwań. Chciałam dokonać tego krok po kroku, tak jak zawsze. Zadziałało - podkreśliła w pomeczowym wywiadzie.