Liga Mistrzów. Inter Mediolan wygrywa z Atletico Madryt. Odkupienie Marko Arnautovicia

2024-02-20, 22:55

Marko Arnautović . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Inter Mediolan pokonał Atletico Madryt 1:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Marko Arnautović. Wcześniej jednak Chorwat zmarnował kilka znakomitych sytuacji bramkowych.

Liga Mistrzów. Inter Mediolan wygrywa z Atletico Madryt

Od początku meczu aktywniejsi byli gospodarze, jednak nie potrafili „zrobić krzywdy” nastawianemu na defensywę Atletico. Pierwsze skrzypce w defensywie „Rojiblancos” grał Axel Witsel, który „kasował” kolejne ataki Interu.

W okolicy pól karnych działo się naprawdę niewiele, a akcje obu drużyn załamywały się w najlepszym wypadku około 20 metrów od bramki. Pierwszy celny strzał padł dopiero w 37. minucie – celne dośrodkowanie posłał Nicolo Barella, a do piłki wyskoczył Lautaro Martinez, ale główkę Argentyńczyka pewnie złapał Jan Oblak.

Po chwili szybką kontrę wyprowadził Marcus Thuram. Francuz odegrał do Martineza, ale ten fatalnie skiksował, trafiając w nadbiegającego defensora Atletico. Tuż przed przerwą były gracz Borussii Moenchengladbach sam próbował zaskoczyć Oblaka, ale jego strzał sprzed „szesnastki” trafił wprost w słoweńskiego golkipera. Z kolei Hiszpanie nie oddali do przerwy ani jednego celnego uderzenia i byli jedynie tłem dla gospodarzy.

Liga Mistrzów. Marko Arnautović odkupił winy

Tuż po przerwie znakomitą okazję zmarnował Marko Arnautović, który wszedł na plac gry w 46. minucie za kontuzjowanego Thurama – Chorwat nie wykorzystał świetnego prostopadłego podania od Federico Dimarco i posłał piłkę wysoko nad bramką.

Arnautović jeszcze lepszą szansę miał w 63. minucie, jednak tym razem chybił z szóstego metra po zagraniu Martineza. Argentyński snajper główkował kwadrans później, ale dobrze dysponowany Oblak ponownie stanął na wysokości zadania i utrzymał „zero” po stronie strat Atleti.

Słoweniec był jednak bezradny, gdy w 79. minucie wprawdzie zdołał obronić strzał Martineza, jednak do piłki dopadł Arnautović i odkupił swoje winy, dając prowadzenie mediolańczykom.

Wynik zmusił gości do odważniejszej gry. Już minutę po straconej bramce groźnie zza pola karnego uderzał Samuel Lino. „Piłkę meczową” w 88. minucie miał na głowie Alvaro Morata, ale Hiszpan chybił ku rozpaczy Diego Simeone, który aż padł na kolana.

W rozgrywanym równolegle spotkaniu PSV Eindhoven zremisowało z Borussią Dortmund 1:1. Rewanże odbędą się 13 marca.

Inter Mediolan - Atletico Madryt 1:0 (Marko Arnautović 79')

Składy

Inter Mediolan: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (70' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan (72' Davide Frattesi), Federico Dimarco (70' Carlos Augusto) - Marcus Thuram (46' Marko Arnautović), Lautaro Martinez (88' Alexis Sanchez)

Atletico Madryt: Jan Oblak - Nahuel Molina (68' Pablo Barrios), Axel Witsel, Jose Maria Gimenez (46' Stefan Savić), Mario Hermoso (68' Reinildo Mandava), Samuel Lino - Rodrigo De Paul, Koke, Saul Niguez (54' Alvaro Morata) - Marcos Llorente, Antoine Griezmann (78' Angel Correa)

Żółte kartki: Frattesi, Augusto (Inter) oraz Hermoso, Savić, Morata, Koke (Atletico)

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)