Premier League. Arsenal bezlitosny dla Newcastle. Jakub Kiwior z golem! [WIDEO]

2024-02-24, 22:54

Arsenal pewnie pokonał Newcastle w meczu 26. kolejki. Foto: PAP/EPA/VINCE MIGNOTT

Arsenal pewnie pokonał Newcastle 4:1 w meczu 26. kolejki piłkarskiej Premier League. Dorobek bramkowy "Kanonierów" pomógł zwiększyć Jakub Kiwior, który po strzale głową pokonał Lorisa Kariusa.

To nie był przyjemny wieczór dla podopiecznych Eddiego Howe'a. Drużyna "Kanonierów" ruszyła na gości od pierwszej minuty, a w szeregach defensywnych "Srok" nie brakowało paniki, co szybko przełożyło się na gola.

W 18. minucie po rzucie rożnym na bramkę uderzał Gabriel. Piłkę zdołał odbić Loris Karius, który dość niespodziewanie znalazł się w wyjściowej jedenastce Newcastle, lecz Tino Livramento i Sven Botman pogubili się, przez co piłka odbiła się od kolana tego drugiego i przekroczyła linię bramkową.

Zaledwie sześć minut później było już 2:0. Składną akcję i precyzyjne dogranie Kaia Havertza wykończył Gabriel Martinelli.

Po przerwie mogło się wydawać, że gospodarze zwolnili i to piłkarze "Srok" przystąpili do próby zmniejszenia strat. Po kilkunastominutowej fazie uśpienia rywali do akcji wkroczył Bukayo Saka. Anglik "zatańczył" w narożniku pola karnego z obrońcami Newcastle, po czym płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie Arsenalu.

W 69. minucie to Jakub Kiwior mógł celebrować zdobycie swojego pierwszego gola w tym sezonie Premier League. Polski obrońca wykorzystał dogranie z rzutu rożnego autorstwa Declana Rice'a i strzałem głową pokonał Kariusa.

Honorowe trafienie dla "Srok" zdobył Joe Willock.

Zwycięstwo z Newcastle oznacza, że Arsenal (58 pkt) utrzymuje się tuż za plecami drugiego Manchesteru City (59 pkt) i pierwszego Liverpoolu (60 pkt).