Ekstraklasa. Wymiana ciosów w Krakowie. Cracovia zremisowała z Widzewem

2024-03-16, 14:30

Cracovia zremisowała z Widzewem w meczu 25. kolejki . Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Cracovia zremisowała u siebie z Widzewem 2:2 w meczu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To już piąty ligowy mecz "Pasów" bez zwycięstwa z rzędu.

W pierwszej połowie meczu doszło do wymiany ciosów, a obie bramki zostały zdobyte po rzutach rożnych. Wynik w 10. minucie meczu otworzył Eneo Bitri, który idealnie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie Davida Olafssona.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Fabio Nunes posłał z narożnika boiska precyzyjną centrę, a dobrze ustawiony był Mateusz Żyro, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki.

Druga połowa przebiegła pod znakiem dominacji gospodarzy, jednak to goście mogli w 85. minucie świętować zdobycie bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Hanouska, który próbował strzelać piętą, jednak został zatrzymany przez Madejskiego. Sytuację wykorzystał Bartłomiej Pawłowski, który nie pomylił się przy dobitce.

Cracovia nie złożyła broni i w 90. minucie doprowadziła do wyrównania. Skovgaard znalazł się w polu karnym, jednak postanowił wycofać piłkę do Michała Rakoczego. Była to dobra decyzja, bowiem pomocnik "Pasów" mocnym strzałem pokonał Gikiewicza.

Cracovia Kraków – Widzew Łódź 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Eneo Bitri (10-głową), 1:1 Mateusz Żyro (21-głową), 1:2 Bartłomiej Pawłowski (85), 2:2 Michał Rakoczy (90).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Andreas Skovgaard.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 10 111

Cracovia Kraków: Sebastian Madejski - Otar Kakabadze, Eneo Bitri, Virgil Ghita - Andreas Skovgaard, Patryk Sokołowski (60. Takuto Oshima), Jani Atanasov (77. Karol Knap), David Kristjan Olafsson (72. Paweł Jaroszyński) - Patryk Makuch, Banjamin Kallman (72. Filip Rózga), Mikkel Maigaard (60. Michał Rakoczy).

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Paweł Zieliński, Mateusz Żyro, Serafin Szota, Andrejs Ciganiks (90. Dominik Kun) – Fran Alvarez (90. Luis da Silva), Marek Hanousek, Bartłomiej Pawłowski - Fabio Nunes (80. Sebastian Kerk), Imad Rondic (80. Mato Milos), Antoni Klimek (71. Dawid Tkacz).