Błyskawiczny gol potencjalnych rywali Polaków. Wystarczyło 6 sekund [WIDEO]

2024-03-23, 21:37

Christoph Baumgartner strzelił gola w szóstej sekundzie towarzyskiego meczu ze Słowacją w Bratysławie. Foto: TOMAS BENEDIKOVIC/AFP/East News

Piłkarz reprezentacji Austrii Christoph Baumgartner strzelił gola w szóstej sekundzie towarzyskiego meczu ze Słowacją w Bratysławie. Ostatecznie jego drużyna wygrała 2:0. W zespole gospodarzy wystąpili znani z gry w polskiej Ekstraklasie Ondrej Duda i Lukas Haraslin.

Duda w latach 2014-16 występował w Legii Warszawa, a Haraslin od 2015 do 2020 roku był zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Tuż po rozpoczęciu gry Baumgartner wbiegł na połowę Słowaków, przedryblował kilku rywali, oddał strzał sprzed pola karnego i pokonał bramkarza Martina Dubravkę. Pomocnik RB Lipsk potrzebował na to tylko sześciu sekund. To najszybszy gol w historii reprezentacji Austrii.

Najszybszy gol w historii piłki nożnej należy do Anglika Marca Burrowsa, który na swój wyczyn potrzebował zaledwie 2,56 sekundy. Doszło do tego 3 kwietnia 2004 roku w meczu rezerw Cowes Sports z Eastleigh rozegranym na wyspie Wight w południowej Anglii. Przy silnie wiejącym wietrze piłka wpadła "za kołnierz" zaskoczonego bramkarza.

W drugiej połowie meczu w Bratysławie, Baumgartner mógł strzelić drugiego gola, jednak obrońca Adam Obert zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Andreas Weimann w 83. min. wykorzystał podanie od Romano Schmida i podwyższył na 2:0.

Austriacy będą rywalami Polaków na Euro 2024, jeśli drużyna trenera Michała Probierza pokona Walię w finale barażów. Austria w mistrzostwach Europy w grupie D zmierzy się z Francją, Holandią i zwycięzcą wtorkowego meczu Walia - Polska.

Słowacja - Austria 0:2 (0:1)

Bramki: dla Austrii - Christoph Baumgartner (1), Andreas Weimann (83).