ATP Miami. Jannik Sinner w finale. Miedwiediew nie miał żadnych szans

2024-03-29, 21:58

Jannik Sinner w świetnym stylu wygrał z Daniiłem Miedwiediewem . Foto: PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Włoski tenisista Jannik Sinner gładko pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 6:1, 6:2 i awansował do finału prestiżowego turnieju rangi ATP 1000 w Miami.

• Sinner ograł Miedwiediewa w zaledwie 71 minut. Włoch poprawił bilans spotkań z Rosjaninem
  • Daniił Miedwiediew wygrał sześć pierwszych meczów z Jannikiem Sinnerem, jednak kolejne pięć spotkań między tymi zawodnikami wygrał włoski tenisista
  • Finałowym rywalem Sinnera będzie Niemiec Alexander Zverev albo Bułgar Grigor Dimitrow

Mecz trzeciego i czwartego tenisisty rankingu ATP, rozstawionych na Florydzie z numerami drugim i trzecim, trwał tylko 71 minut.

Było to najłatwiejsze zwycięstwo Sinnera nad Miedwiediewem w ich 11. starciu. Bilans jest wciąż korzystny dla Rosjanina, który triumfował sześć razy, ale w pięciu ostatnich potyczkach lepszy był Włoch.

Finałowym przeciwnikiem Sinnera będzie Niemiec Alexander Zverev (nr 4) lub Bułgar Grigor Dimitrow (nr 11), pogromca Huberta Hurkacza i najwyżej rozstawionego Hiszpana Carlosa Alcaraza. Pojedynek ma się rozpocząć po północy z piątku na sobotę czasu polskiego.

W Miami nie startuje lider rankingu ATP Serb Novak Djoković.