Ekstraklasa. Dwa szybkie ciosy i wygrana Motoru w Gdańsku

2024-07-26, 22:26

Motor pokonał Lechię w meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Marcin Gadomski

Motor Lublin pokonał na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla gości strzelali Samuel Mraz i Piotr Ceglarz.

W poprzednim sezonie Lechia okazała się najlepsza w pierwszej lidze, ale to Motor, który awansował po barażach, jako jedyny zespół zdołał pokonać gdańszczan - w obu meczach 1:0. Na poziomie Ekstraklasy lublinianie również okazali się lepsi – tym razem triumfowali nad Bałtykiem 2:0.

Pierwsza połowa nie dostarczyła praktycznie żadnych emocji, beniaminkowie nie stworzyli bowiem dogodnych okazji. Trudne za takowe uznać strzały z dystansu w środek bramki - w 20. minucie uderzył Krzysztof Kubica, a 11 minut później Bohdan Wjunnyk.

Po przerwie gra ożywiła się. W 52. minucie po akcji Tomasa Bobceka, który przed chwilą pojawił się na boisku, bliski szczęścia był Tomasz Neugebauer, ale piłka po strzale środkowego pomocnika Lechii przeszła tuż obok słupka. W 59. minucie nad poprzeczką główkował Loup-Diwan Gueho.

Tymczasem w 71. na prowadzenie wyszli goście. Po zagraniu z prawej strony Bartosza Wolskiego Samuel Mraz odważnie wszedł między środkowych obrońców rywali i głową z trzech metrów umieścił piłkę w siatce.

180 sekund później było już 2:0 dla Motoru, a w tej sytuacji ponownie nie popisała się defensywa gospodarzy. Ta bramka padła po podobnej akcji - z prawej strony podał Michał Król, a Piotr Ceglarz skutecznie uderzył nogą z linii pola bramkowego.

Od razu po stracie drugiego gola Biało-Zieloni dokonali trzech zmian (na boisku pojawił się również pozyskany z Ruchu Chorzów 20-letni pomocnik Tomasz Wójtowicz), jednak nie zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Samuel Mraz (71-głową), 0:2 Piotr Ceglarz (74).

Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Kacper Sezonienko, Andrei Chindris. Motor Lublin: Krzysztof Kubica, Filip Luberecki.

Sędzia: Danian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 14 223.

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawski - Dominik Piła, Andrei Chindris, Loup-Diwan Gueho, Miłosz Kałahur (75. Conrado) - Camilo Mena, Iwan Żelizko, Tomasz Neugebauer (75. Serhij Bułeca), Rifet Kapić (88. Karl Wendt), Bohdan Wjunnyk (51. Tomas Bobcek) - Kacper Sezonienko (75. Tomasz Wójtowicz).

Motor Lublin: Ivan Brkić - Filip Wójcik (75. Paweł Stolarski), Sebastian Rudol, Marek Bartos, Filip Luberecki - Mbaye N'Diaye (62. Michał Król), Marcel Gąsior (62. Mathieu Scalet), Bartosz Wolski, Krzysztof Kubica (46. Kaan Caliskaner), Piotr Ceglarz - Samuel Mraz (75. Rafał Król).