Premier League. Liverpool wygrywa w debiucie Slota. Beniaminek z Ipswich był bez szans

2024-08-17, 16:30

Trent Alexander-Arnold i Arne Slot . Foto: Alastair Grant/Associated Press/East News

Piłkarze Liverpoolu rozegrali pierwszy oficjalny mecz pod wodzą trenera Arne Slota. W inauguracyjnej kolejce Premier League pokonali na wyjeździe beniaminka Ipswich Town 2:0. Bramki w drugiej połowie zdobyli Diogo Jota i Mohamed Salah.

Slot na stanowisku zastąpił Juergena Kloppa, który zrezygnował z pracy szkoleniowej. Niemiec na razie nie planuje powrotu z emerytury.

W pierwszej połowie inicjatywa niespodziewanie należała do Ipswich Town, które wróciło do Premier League po 22 latach. Po przerwie jednak goście byli wyraźnie lepsi. Jota trafił w 60. minucie po podaniu Salaha, a pięć minut później Egipcjaninowi asystował Dominik Szoboszlai.

W najciekawszym meczu 1. kolejki w niedzielę Chelsea Londyn podejmie broniący tytułu Manchester City.