Premier League. Kolejny hat-trick Haalanda. Arsenal zgubił punkty

2024-08-31, 21:09

Erling Haaland popisał się kolejnym hat-trickiem w barwach Manchesteru City. Foto: EPA/DAVID CLIFF

Manchester City pokonał na wyjeździe West Ham United 3:1 w meczu 3. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Trzy gole zdobył Norweg Erling Haaland, notując hat-tricka w drugim spotkaniu z rzędu. Raz pokonał Łukasza Fabiańskiego, który w przerwie zastąpił w bramce gospodarzy Alphonse Areolę.

Haaland zaczął sezon od jednego gola z Chelsea Londyn, potem trzy wbił beniaminkowi Ipswich Town, a teraz rozbił West Ham. Norweg wynik otworzył w 10. minucie, drugą bramkę zdobył po pół godzinie gry, natomiast Fabiańskiego pokonał w 84. minucie.

Bilans 24-latka w Premier League to 69 występów i 70 bramek. Co najmniej trzy w meczu zaliczył w sobotę po raz ósmy.

"Młoty" z gola cieszyły się w 19. minucie, gdy do własnej bramki piłkę skierował Portugalczyk Ruben Dias.

Największą sensacją sobotnich spotkań był remis Arsenalu z Brighton. "Kanonierzy" prowadzili, jednak kuriozalna druga żółta kartka dla Declana Rice'a na początku drugiej części gry mocno skomplikowała sytuację piłkarzy Mikela Artety. Rywale uwierzyli w to, że jeden z kandydatów do mistrzostwa jest jak najbardziej do zranienia. I to potwierdziło się, kiedy do siatki trafił Joao Pedro.

Od tego momentu spotkanie wyraźnie nabrało rumieńców - "Mewy" chciały sprawić jeszcze większą niespodziankę i zgarnąć komplet punktów, naciskały, wykorzystywały przewagę zawodnika. Arsenal z kolei wiedział doskonale, że każda strata punktów w kontekście rywalizacji o mistrzostwo może okazać się bardzo kosztowna.

Jedni i drudzy mieli sytuacje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W innych spotkanaich Everton przegrał z Bournemouth 2:3 (0:0), Brentford wygrało z Southampton 3:1 (1:0). W drużynie gości cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

Beniaminek Ipswich Town tym razem zremisował z Fulham 1:1 (1:1), piłkarze Leicester City przegrali z Astonn Villą 1:2 (0:1). W zespole gospodarzy cały czas kontuzjowany jest Jakub Stolarczyk, a w drużynie gości Matty Cash. Nottingam zremisowało z Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:1).