Serie A. Inter rozbił Atalantę. Piotr Zieliński znowu nie zagrał

2024-08-30, 23:00

Inter Mediolan nie dał szans Atalancie. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Broniący tytułu Inter Mediolan pokonał u siebie Atalantę Bergamo 4:0 w 3. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Na ławce rezerwowych gospodarzy znów usiadł wracający do formy po kontuzji Piotr Zieliński.

Inter przystępował do meczu po remisie na inaugurację z Genoą 2:2 i wygranej z Lecce 2:0.

Mediolańczycy prowadzenie objęli już w trzeciej minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Berat Djimsiti. W dziesiątej podwyższył Nicolo Barella, a w drugiej połowie dwie bramki zdobył Marcus Thuram.

W drugim piątkowym meczu Torino wygrało na wyjeździe z Venezią 1:0. W drużynie gości zadebiutował Sebastian Walukiewicz, który wszedł na boisko w doliczonym przez sędziego czasie gry. Bramkę w 86. minucie zdobył Saul Coco.

Inter i Torino z siedmioma punktami są na czele tabeli.