La Liga. Real Madryt rozbił Espanyol. "Królewscy" zbliżyli się do Barcelony

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Espanyol 4:1 w 6. kolejce La Liga. W tabeli "Królewscy" tracą punkt do prowadzącej Barcelony, która swój mecz rozegra w niedzielę. Drużyna Roberta Lewandowskiego na wyjeździe zmierzy się z Villarreal.

2024-09-22, 08:02

Real Madryt pokonał Espanyol i zbliżył się do Barcelony. Foto: PAP/EPA/SERGIO PEREZ

Real długo nie był w stanie sforsować obrony gości, a w dodatku od 54. minuty przegrywał 0:1. Wówczas niefortunnie interweniujący bramkarz gospodarzy Thibaut Courtois skierował piłkę do własnej siatki.

Obrońcy tytułu stratę odrobili już dwie minuty później, gdy na listę strzelców wpisał się Daniel Carvajal. W 75. minucie trafił Rodrygo, a w 78. Vinicius Junior. W 90. wynik ustalił Kylian Mbappe, wykorzystując rzut karny.