Nastolatka znalazła sposób na Igę Świątek i przeszła do historii
17-letnia Mirra Andriejewa pokonała Igę Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Dzięki tej wygranej Rosjanka zapisała się w historii imprezy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
2025-02-20, 13:20
Rozstawiona z numerem drugim Iga Świątek przegrała z Rosjanką Mirrą Andriejewą 3:6, 3:6 i odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Dubaju. Mecz trwał godzinę i 38 minut.
Aktualna wiceliderka światowego rankingu, która przed rokiem była w Dubaju w półfinale, a dwa lata temu przegrała decydujące starcie z Czeszką Barborą Krejcikovą, z Andriejewą zmierzyła się po raz drugi w karierze. W poprzednim sezonie pokonała ją 4:6, 6:3, 7:5 w ćwierćfinale imprezy w Cincinnati. Tym razem nastolatka pokonała Polkę.
Rosjanka była lepsza od Polki przede wszystkim w serwisie - posłała 10 asów przy trzech podwójnych błędach, a raszynianka, która popełniła dwa podwójne błędy, nie zanotowała ani jednego asa. Wiceliderka światowego rankingu popełniła 31 niewymuszonych błędów, a notowana na 14. miejscu Andriejewa 13.
Jak zauważyli statystycy Andriejewa jest najmłodszą w historii tenisistką, która dotarła do półfinału imprezy w Dubaju.
REKLAMA
Mecz Świątek - Andriejewa - RELACJA
W trzecim gemie meczu ze Świątek Mirra Andriejewa wpadła na siatkę, Iga Świątek musiała interweniować u sędziego.
Rozstawiona z numerem drugim Świątek rywalizację w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła od 2. rundy. Na początek imprezy w Dubaju Świątek zmierzyła się z Wiktorią Azarenką - uporała się w zaledwie 75 minut, wygrywając 6:0, 6:2. Potem Polka pokonała Dajanę Jastremską 7:5, 6:0 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju.
17-letnia Mirra Andriejewą urodziła się 29 kwietnia 2007 roku w Krasnojarsku, a przygodę z tenisem zaczęła w wieku sześciu lat. W poszukiwaniu lepszych warunków rozwoju szybko przeniosła się do Soczi, a później wyjechała do Francji, gdzie mieszkała i trenowała w Cannes, w akademii Patricka Mouratoglou, który w przeszłości współpracował m.in. z Sereną Williams.
REKLAMA
Od kwietnia ubiegłego roku Andriejewa trenuje pod okiem Conchity Martinez. Była świetna hiszpańska tenisistka - po zmianach w przepisach - na kortach siedzi blisko boiska i może na bieżąco instruować swoją zawodniczkę.
Polska wiceliderka światowego rankingu jeszcze ani razu nie triumfowała w Dubaju.
- Nowa sukienka Igi Świątek. "Wreszcie"
- Spojrzała na kibiców i zamarła. Mecz w Dubaju przerwany, jest oświadczenie
- Iga Świątek nie ukrywała emocji. Ostapenko doprowadziła ją do frustracji [WIDEO]
- Pogromczyni Świątek bez tytułu. Anisimova najlepsza w Dosze
- Zepsuli zabawę Idze Świątek. Lego i książka musiały poczekać
Źródło: PolskieRadio24.pl/ah
REKLAMA