Jajko za 100 tysięcy funtów? Astronomiczna kara dla Chrisa Eubanka

Brytyjski bokser zawodowy Chris Eubank Jr. otrzymał karę grzywny w wysokości 100 tysięcy funtów za uderzenie w twarz rywala Conora Benna i... rozbicie na jego głowie jajka podczas ceremonii pozowania, gdy pięściarze stoją przed sobą i patrzą sobie w oczy.

2025-03-13, 12:16

Jajko za 100 tysięcy funtów? Astronomiczna kara dla Chrisa Eubanka
Nigel Benn i Chris Eubank Jr. na konferencji prasowej. Foto: Printscreen z X

Do zajścia doszło w lutym 2024 podczas pierwszej prezentacji przed walką, która jest zaplanowana na 26 kwietnia 2025 na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie. Po "starciu" obu bokserów - jak informowały brytyjskie media - doszło do masowej bójki fanów obu zawodników.

Walka synów dwóch wybitnych bokserów początkowo miała się odbyć w październiku 2022 roku, ale Benn na kilka dni przed planowanym wydarzeniem został przyłapany na dopingu, więc pojedynek odwołano.

Po kilku miesiącach śledztwa Benn został uniewinniony z zarzutu celowego stosowania dopingu. Śledczy przyjęli jego wyjaśnienia, że znalezione w jego organizmie śladowe ilości substancji klomifen były rezultatem nadmiernego spożycia jaj.

REKLAMA

Jak wówczas przekazała World Boxing Council, "The Destroyer" jest znany z tego, że od lat spożywa ich bardzo dużo, co mogło wypaczyć badanie na obecność niedozwolonych substancji. Akcja Eubanka była nawiązaniem do tej kontrowersyjnej decyzji i tłumaczeń, a sam zawodnik przyznał, że nawet mimo tak surowej i drogiej kary, nie żałuje tego, co zrobił.

Zła krew między zawodnikami? W tym przypadku zdecydowanie nie można mówić o grze pod publiczkę i próbach stworzenia sztucznego konfliktu, by lepiej sprzedać ten pojedynek. W kwietniu można spodziewać się prawdziwej ringowej wojny, w której jeden i drugi pięściarz wejdą między liny w jednym celu - by zniszczyć rywala.

Czytaj także:

Źródło: PAP/ps

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej