Liga Narodów siatkarek. Kiedy finał imprezy i mecz o 3. miejsce?

Reprezentacje Polski, Włoch, Brazylii i Japonii znalazły się w strefie medalowej Ligi Narodów w Łodzi. Na niedzielę 27 lipca zaplanowano mecze o medale - spotkanie o 3. miejsce oraz wielki finał imprezy.

2025-07-26, 22:50

Liga Narodów siatkarek. Kiedy finał imprezy i mecz o 3. miejsce?
Polskie siatkarki zagrają o brąz Ligi Narodów . Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Data i godzina finału i meczu o 3. miejsce Ligi Narodów siatkarek

Finałowy turniej siatkarskiej Ligi Narodów kobiet jest rozgrywany w łódzkiej Atlas Arenie, a Polska po raz pierwszy gości imprezę tej rangi, w której rywalizują panie.

Najlepsze drużyny globu oglądamy od początku tygodnia, jednak wielki finał imprezy został zaplanowany na niedzielę. Finał tegorocznej Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w niedzielę 27 lipca o godzinie 20. W niedzielnym finale Brazylia zmierzy się Włoszkami.

Mecz o brązowy medal z udziałem reprezentacji Polski i Japonii zostanie rozegrany wcześniej, początek spotkania w niedzielę o godzinie 16.00. 

  • FINAŁ LIGI NARODÓW

27 lipca 2025: mecz o 3. miejsce Polska vs Japonia (niedziela, godzina 16.00)
27 lipca 2025: FINAŁ - Włochy vs Brazylia (niedziela, godzina 20.00).

Kto zagra w najważniejszym meczu o złoto Ligi Narodów?

Wśród drużyn, którym udało się zakwalifikować do turnieju finałowego Ligi Narodów, znalazły się: Włochy, Brazylia, Japonia, Polska, Turcja, Chiny, USA oraz Niemcy. 

Rozgrywane w środę i czwartek ćwierćfinały wyłoniły czwórkę najlepszych drużyn, które rozstrzygnęły między sobą to, kto sięgnie po trofeum dla najlepszej drużyny. W pierwszym półfinale Polki przegrały 0:3 z Włoszkami, w drugim półfinale Brazylijki wygrału z Japonią.

Polska drużyna w dwóch ostatnich edycjach LN zdobyła brązowe medale.

Liga Narodów. Wyniki półfinałów:

Polska – Włochy 0:3 (18:25, 16:25, 14:25)
Brazylia – Japonia 3:2 (23:25, 25:21, 25:18, 19:25, 15:8)

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/ps/ah

Polecane

Wróć do strony głównej