Iga Świątek odwróciła losy meczu. Pierwsza wygrana w tym roku
Iga Świątek z problemami, ale zwyciężyła w pierwszym meczu turnieju United Cup. Wiceliderka rankingu WTA pokonała Evę Lys 3:6, 6:3, 6:4, notując pierwszy triumf w tym roku.
2026-01-05, 11:53
- Bajeczny powrót Hurkacza. Zverev pokonany na start United Cup
- Robert Lewandowski piłkarzem roku! As Barcelony absolutnym rekordzistą
- Kamil Majchrzak gra dalej w Brisbane. Istny nokaut w drugim secie!
Nerwowy początek Igi Świątek
Pierwszy set był dla Igi Świątek bardzo nerwowy. 24-latka zbyt szybko chciała kończyć swoje akcje, przez co popełniała sporo błędów na forhendzie. Po utracie podania i przełamaniu powrotnym przez Polkę byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji. Istotny był siódmy gem, w którym Eva Lys po raz drugi przełamała drugą rakietę świata i przypieczętowała wygraną 6:3, przełamując ją po raz trzeci.
Świątek dobrze weszła w drugiego seta, przełamując Niemkę, ale ta błyskawicznie odpowiedziała swoją dobrą grą. Lys notując przełamanie powrotne, szybko wygrała swojego gema, wychodząc na prowadzenie 2:1. Od stanu 1:3 gemy padały łupem wiceliderki rankingu WTA, która wróciła na właściwe tory. Świątek pokonała rywalkę 6:3, doprowadzając do decydującej, trzeciej partii. W drugiej odsłonie Polka wykazała się zdecydowanie większym spokojem i popełniała mniej błędów z forhendu.
Lamens kolejną rywalką Świątek
Po wyrównanym początku Lys straciła podanie i przegrywała 1:3. Jednak natychmiast odzyskała serwis przy zagrywce Polki. Ostatecznie Iga Świątek odnotowała pierwszy triumf w tym roku, wygrywając 6:4.
W środę 7 stycznia Iga Świątek znów stanie do gry w singlu. Polska wówczas zagra z Holandią, a przeciwniczką 24-latki będzie Suzan Lamens.
Iga Świątek - Eva Lys 3:6, 6:3, 6:4.
Źródło: PolskieRadio24.pl/mw