more_horiz
Wiadomości

Wioślarstwo: mistrzyni olimpijska mówi: pas. Fularczyk-Kozłowska zakończyła karierę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:01
- Odwieszam wiosła na kołek! – poinformowała krótko w piątek mistrzyni olimpijska z 2016 roku w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Uczyniła to w siedzibie klubu Lotto-Bydgostia Bydgoszcz podczas specjalnie przygotowanego na tą okazję benefisu, pod nazwą „Cała Ja”.
Audio
  • O znakomitych występach swojej koleżanki z reprezentacji mówi mistrz olimpijski z Pekinu Adam Korol (IAR)
  • Korol podkreśla, że Fularczyk-Kozłowska to nie tylko znakomita wioślarka, ale i bardzo dobra koleżanka (IAR)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (z lewej) wspólnie z Natalią Madaj-Smolińską wywalczyła złote medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (z lewej) wspólnie z Natalią Madaj-Smolińską wywalczyła złote medale igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Foto: PAP/Adam Warżawa

- Wiem już co chcę wszystkim powiedzieć, choć trudno było tę decyzję podjąć. Za mną 18 lat profesjonalnego uprawiania sportu. To była bardzo przewrotna kariera, nie brakowało chwil pięknych, wesołych, ale i takich, kiedy siedziałam w "krzakach" i płakałam. Najważniejsze jednak, że na koniec bilans mam dodatni i podsumowując mogę śmiało powiedzieć, że moja sportowa kariera była wymarzona. Jestem sportowcem spełnionym i czas, by swoje wiosła odwiesić na kołek – powiedziała otwierając swoje spotkanie wioślarka Lotto-Bydgostii Bydgoszcz.

Jak zaznaczyła, przy podjęciu decyzji duże znaczenie miał fakt, że od siedmiu miesięcy jest szczęśliwą mamą.

- Moje życie trochę się zmieniło siedem miesięcy temu, gdy zostałam mamą. Moja córka wypełnia każdy dzień, więc chciałabym teraz trochę zwolnić, być więcej w domu i trochę "normalnie" żyć – dodała krótko kończąca karierę wioślarka.Fularczyk-Kozłowska to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata. Jej dwa najważniejsze osiągnięcia sportowe to wywalczenie z Julią Michalską-Płotkowiak brązowego medalu olimpijskiego w Londynie w 2012 roku oraz złotego z Natalią Madaj-Smolińską podczas igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku. Sukcesów zarówno na akwenach krajowych, jak i międzynarodowych wioślarce nie brakuje.

Drogę swoich sportowych sukcesów rozpoczęła w 2002 roku od srebra w dwójce podwójnej w mistrzostwach świata juniorów w Trokach z Patrycją Pytel. Od tamtej pory jej dorobek medalowy w imprezach światowych to siedem krążków złotych, pięć srebrnych i pięć brązowych. W mistrzostwach Polski zdobyła 18 złotych oraz po pięć srebrnych i brązowych medali. Sześciokrotnie - w latach 2011-2016 - wywalczyła tytuł drużynowego mistrza kraju w barwach LOTTO-Bydgostii Bydgoszcz.

Czytaj dalej:
Fularczyk 1200.jpg
Wioślarstwo: Magdalena Fularczyk-Kozłowska nie wróci do sportu? "To już chyba nie dla mnie"

Najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego wioślarstwa w trakcie kariery reprezentowała barwy trzech klubów – Klubu Wioślarskiego Wisła Grudziądz, Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy Tryton Poznań oraz Lotto-Bydgostii Bydgoszcz, gdzie zdobyła najważniejsze seniorskie medale na igrzyskach olimpijskich.

pm

Zobacz więcej na temat: SPORT wioślarstwo

Zobacz także

Zobacz także