more_horiz
Wiadomości

El. ME 2020: Szczęsny czy Fabiański? Brzęczek podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:30
Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował, że Wojciech Szczęsny, piłkarz Juventusu Turyn, będzie pierwszym bramkarzem w meczach, które biało-czerwoni rozegrają na początku eliminacji Euro 2020. 
Audio
  • Z Łukaszem Fabiańskim - bramkarzem West Ham United i kadry narodowej - rozmawiał Andrzej Janisz (IAR)
  • Według byłego trenera narodowej kadry, Jerzego Engela, wybór podstawowego bramkarza wcale nie jest oczywisty (IAR)
  • Selekcjoner Jerzy Brzęczek zdradził przed tym meczem część szczegółów taktycznych i powiedział kto wystąpi w bramce (IAR)
Bramkarze reprezentacji Polski - od lewej: Łukasz Skorupski, Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny podczas treningu kadry na boisku KS ZWAR w Międzylesiu
Bramkarze reprezentacji Polski - od lewej: Łukasz Skorupski, Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny podczas treningu kadry na boisku KS ZWAR w Międzylesiu Foto: PAP/Piotr Nowak

Relacje z meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020 na antenach radiowej Jedynki i Trójki. Spotkanie na stadionie w Wiedniu skomentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski. Informacje i wydarzenia z obozu biało-czerwonych można śledzić na portalu PolskieRadio24.pl.  

Jerzy Brzęczek już wcześniej zapowiadał, że przed początkiem eliminacji zdecyduje, który z polskich bramkarzy będzie numerem 1 w kadrze. Jak podał "Przegląd Sportowy", we wtorek Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański spotkali się z selekcjonerem i poznali jego decyzję. 

Decyzja Brzęczka ma obowiązywać przez sześć miesięcy, a to oznacza, że Szczęsny od pierwszej minuty wystąpi w spotkaniach z Austrią (21.03), Łotwą (24.03), Macedonią (7.06) i Izraelem (10.06).

Źródło: TVP Sport 

Wojciech Szczęsny to pierwszy bramkarz włoskiego Juventusu Turyn. W koszulce z orłem na piersi wystąpił 40 razy. Łukasz Fabiański, który stoi między słupkami angielskiego klubu West Ham United, w reprezentacji zagrał 48 spotkań.

Brzęczek powołał także do reprezentacji trzeciego bramkarza. Jest nim Łukasz Skorupski, grający na co dzień w FC Bologna.

Reprezentacja Polski 1200 F.jpg
El. ME 2020: kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz

21 marca w Wiedniu meczem z Austrią reprezentacja Polski zacznie walkę o awans na piłkarskie mistrzostwa Europy 2020. Sprawdź terminarz biało-czerwonych w eliminacjach ME 2020. 

ah, PolskieRadio24.pl/IAR 

Zobacz także

Zobacz także