more_horiz
Wiadomości

El. ME 2020: Macedonia Północna - Polska. Biało-czerwoni wygrali, lecz nie zachwycili [OCENY]

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:49
Reprezentanci Polski w piłce nożnej, mimo zwycięstwa, nie zachwycili w wyjazdowym meczu z Macedonią (1:0). Kto się wyróżnił, a kto zawiódł najbardziej? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami portalu PolskieRadio24.pl. 
Reprezentacja Polski przed meczem z Macedonią Północną
Reprezentacja Polski przed meczem z Macedonią Północną Foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Oceny w skali 1-6 (1-niedostateczny, 6-celujący): 

Łukasz Fabiański - 3. Nie miał zbyt wielu okazji do interwencji. W piątej minucie problemy sprawił mu strzał Elifa Elmasa, ale z asekuracją pośpieszył Jan Bednarek. 

Tomasz Kędziora - 3. W defensywie bez większych błędów. Słabiej spisywał się w grze do przodu, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy jego współpraca z Przemysławem Frankowskim nie układała się zbyt dobrze.

Kamil Glik - 3,5. Brał udział w akcji, po której padła bramka, choć nie zdołał dotknąć piłki. W defensywie zaprezentował się solidnie, często wyjaśniając sytuację po wrzutkach gospodarzy.

Jan Bednarek - 3. Na początku meczu uratował biało-czerwonych przed stratą gola. Trzeba jednak też dodać, że kilka razy problemy sprawił mu Goran Pandev. Stoper Southampton otrzymał nawet żółtą kartkę za faul na gwiazdorze Macedończyków. 

Bartosz Bereszyński - 2,5. Po raz kolejny zagrał na innej pozycji niż swoja optymalna i po raz kolejny nie zachwycił. Kilka razy pozwolił na dośrodkowania rywalom, sam z kolei niewiele pokazał w ofensywie. 

Grzegorz Krychowiak - 2,5. W drugiej połowie znacznie lepszy niż w pierwszej, kiedy grał wolno i schematycznie. Wciąż jednak czekamy w kadrze na Krychowiaka sprzed kilku lat.

Mateusz Klich - 2,5. Występ bez rewelacji. Pomocnik Leeds nie potrafił wziąć na siebie odpowiedzialności za grę, choć w drugiej połowie wykreował bardzo dobrą okazję Kamilowi Grosickiemu. 

Przemysław Frankowski - 2. Najsłabszy w polskich szeregach, więc decyzja o zmianie po pierwszej połowie nie dziwiła. Kilka razy próbował szybkich akcji na skrzydle, jednak albo brakowało mu dokładności, albo rywale dobrze odgadywali jego zamiary.

Piotr Zieliński - 2,5. W pierwszej połowie można było się nie zorientować, że przebywa na boisku. W drugiej, kiedy trener przestawił go na prawe skrzydło, grał lepiej, chociaż na pewno nie będzie zadowolony ze swego występu.

Kamil Grosicki - 3. Aktywny, chociaż nieskuteczny. W pierwszej połowie uderzył mocno, lecz niecelnie. W drugiej zmarnował dobre podanie Klicha. Sam też próbował akcji ofensywnych, ale niewiele z tego wynikło. 

Robert Lewandowski - 3. Jak zwykle starał się rozgrywać. Często cofał się do linii pomocy, ale brakowało mu wsparcia partnerów. Czasami kryło go nawet trzech defensorów. 

Krzysztof Piątek - 4. Po raz kolejny piłka szukała napastnika AC Milan w polu karnym. Jego przewrotka po rzucie rożnym w 47. minucie była nieudana, ale co z tego, skoro futbolówka znalazła się w siatce? Trzeba oddać, że po pojawieniu się Piątka na murawie gra biało-czerwonych zaczęła wyglądać lepiej, chociaż wciąż do ideału brakowało dużo. 

Maciej Rybus - 2,5. Pojawił się na boisku w drugiej części gry i, niczym za starych czasów, zagrał jako skrzydłowy. Nie zachwycił, ale też nie zawiódł. To był jego pierwszy mecz w kadrze Brzęczka. 

Jacek Góralski - bez oceny. Defensywny pomocnik grał zbyt krótko, by zostać ocenionym. 

Paweł Majewski, PolskieRadio24.pl 


Zobacz także

Zobacz także