more_horiz
Wiadomości

Mamed Khalidov wraca do klatki. "Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:28
Mamed Khalidov (34-6-2), który pod koniec roku po drugiej porażce z Tomaszem Narkunem (16-3) ogłosił zakończenie sportowej kariery, zapowiedział, że wraca do... klatki MMA. Zawodnik zamieścił wpis na swoim Facebooku. 
Mamed Khalidov w trakcie treningu
Mamed Khalidov w trakcie treningu Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Khalidov rozpoczął swoją zawodową karierę w 2004 roku
  • W ostatnim czasie zawodnik był zatrzymany w związku z podejrzeniami o paserstwo


Na profilu w mediach społecznościowych Khalidov podzielił się swoimi spostrzeżeniami. 

Krzysztof Głowacki 1200.jpg
Jest decyzja WBO w sprawie skandalicznej walki Głowackiego

- Kiedy przyjechałem tu pełen wiary i nadziei 15 lat temu, obiecano mi jedynie edukację. Znalazłem nowy dom, rodzinę i fanów, którzy doprowadzili mnie do tego miejsca w sporcie, w którym jestem. Jakiś czas temu próbowano pozbawić mnie dumy i godności, która jest dla mnie tak ważna, opierając argumenty na podstawie pomówień skompromitowanego byłego policjanta i oszusta zaślepionego chęcią zemsty o niejasnych korzeniach, który podstępnie wykorzystał moje zaufanie, a kiedy został podejrzany o liczne przestępstwa, postanowił moim kosztem poprawić swoją sytuację. Ktoś niedawno powiedział mi, że Polska to kraj, w którym prędzej czy później kopie się pomniki. Ja jednak nie straciłem ani kropli wiary, ani kawałka nadziei w to miejsce na ziemi, bo nie tworzą go granice ludzkich obyczajów, nie tworzą go też nieliczni krytykanci. To miejsce to wy. To dla was walczyłem przez lata. To dla was zostawiałem każdego dnia na sali wszystko, co miałem - całego siebie. To dla was dziś postanawiam wrócić ! Ci którzy chcieli zamknąć Khalidova mogą już odpocząć. Sam wejdę do klatki... i mogę wam obiecać jedno: mocniejszy niż kiedykolwiek, wybudzony przez odgłosy broni we własnym domu, groźniejszy niż kiedykolwiek. Oczerniony i osądzony wrócę pewniejszy niż kiedykolwiek. Bo właśnie ta sytuacja pokazała mi ostatecznie, że niechętne jednostki zalewa fala lojalnych fanów wspierających mnie przez lata, a za kilkoma pojedynczymi gwizdami stoją setki tysięcy tych, którzy wołali i wołają na trybunach moje imię. To wasze głosy niosły mnie ostatnie 15 lat. To dla was powrócę tam, gdzie moje miejsce - do klatki... klatki MMA - napisał na Facebooku Mamed Khalidov.

Khalidov swoją karierę rozpoczął w 2004 roku, z kolei już od 2007 roku walczył pod egidą KSW. W latach 2009-2011 był mistrzem kategorii półciężkiej, zaś w latach 2015-2018 mistrzem kategorii średniej największej polskiej organizacji MMA.

W ostatnim czasie zawodnik został zatrzymany w związku z m.in. podejrzeniami o paserstwo. Sąd odrzucił jednak wniosek o areszt ze względu na brak wiarygodności świadka. O pomówieniach Khalidov wspomina również w powyższym wpisie.

(mb), mma.pl/Facebook/Mamed Khalidov

Zobacz więcej na temat: MMA SPORT KSW Sporty walki

Zobacz także

Zobacz także