Jerzy Janowicz odpadł z turnieju w Rennes. Przegrał z turniejową "dziesiątką"

2020-01-22, 16:43

Jerzy Janowicz . Foto: shutterstock.com/Bryan Pollard

Jerzy Janowicz przegrał z Franzuzem Constantem Lestienne 6:7 (3-7), 4:6 drugiej rundzie (1/16 finału) halowego turnieju rangi Challenger w Rennes. Tenisista z Łodzi w imprezie we Francji pojawił się na korcie po raz pierwszy od listopada 2017 roku.

Jego środowy rywal jest sklasyfikowany na 225. pozycji w światowym rankingu, w imprezie w Rennes jest rozstawiony z numerem 10., a w pierwszej rundzie miał wolny los.

Janowicz na inaugurację wygrał z 19-letnim Czechem Tomasem Machacem 7:6 (7-3), 6:7 (4-7), 6:4. Jego długa przerwa w grze spowodowana była kontuzją kolana.

W Rennes wystąpił dzięki "dzikiej karcie" otrzymanej od organizatorów, gdyż wypadł z rankingu ATP.

W przeszłości Polak był w tym zestawieniu 14., a największym jego sukcesem był półfinał wielkoszlemowego Wimbledonu. W połowie 2018 roku przeszedł operację kolana, a kilka miesięcy później - artroskopię. Dopiero latem 2019 wznowił treningi.

Pula nagród turnieju na kortach twardych w Rennes wynosi 46,6 tys. euro.