more_horiz
Wiadomości

Martinez przedłużył kontrakt z belgijską federacją. Ma przygotować następcę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:29
Roberto Martinez podpisał nowy kontrakt, na mocy którego będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Belgii do końca 2022 roku. Stanowisko to zajmuje od 2016 roku, a największym sukcesem drużyny narodowej pod jego wodzą jest trzecie miejsce na mundialu w Rosji.
Roberto Martinez
Roberto Martinez Foto: shutterstock.com/Marco Iacobucci Epp
  • 46-letni hiszpański szkoleniowiec wcześniej prowadził brytyjskie kluby: Swansea City, Wigan Athletic oraz Everton
  • Martinez będzie też pełnił funkcję dyrektora technicznego i przez najbliższe dwa lata ma w tym zakresie przygotować swojego następcę

- Pandemia koronawirusa spowolniła wiele spraw, ale przedłużenie kontraktu zostało przygotowane i oficjalnie obowiązuje - napisała w oświadczeniu belgijska federacja.

Belgia zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Do mistrzostw Europy, które zostały przełożone na przyszły rok, awansowała z kompletem dziesięciu zwycięstw i bilansem bramek 40-3.

lewandowski bayern 1200.jpg
Szczęśliwy Lewandowski pozuje do zdjęć z rodziną. "Moje dziewczyny"

- Najbliższe dwa i pół roku będzie niezwykle intensywne. Czeka nas Euro, Liga Narodów, eliminacje do mundialu i sam turniej finałowy - powiedział Martinez.

>>>"Bild": Piszczek i Borussia razem na dłużej. Polski obrońca przedłużył kontrakt<<<

- To będą prawdopodobnie najważniejsze lata w naszej piłkarskiej historii. Chcemy zrobić wszystko, aby kadra mogła się przygotowywać w optymalnych warunkach - dodał szef belgijskiej federacji Peter Bossaert.

Wygaśniecie kontraktu Martineza zbiegnie się z zakończeniem mistrzostw świata 2022, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Katarze.

kp

Zobacz także

Zobacz także