more_horiz
Wiadomości

Kluby Ekstraklasy z licencją na grę w sezonie 2020/2021

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:55
Wszystkie kluby, które obecnie występują w piłkarskiej Ekstraklasie otrzymały licencję na grę w przyszłym sezonie - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.
Ekstraklasa
EkstraklasaFoto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła również wnioski złożone przez kluby z Fortuna 1 Ligi, które walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

29 maja 2020 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski:

1. Klubów Ekstraklasy o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy i rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/2021

2. Klubów Fortuna 1 Ligi o przyznanie licencji na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

Komisja podjęła następujące decyzje:

east news piotr rocki 1200.jpg
Nie żyje Piotr Rocki. Były piłkarz Legii i Górnika miał 46 lat

Ad. 1

Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin

– przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;

– przyznać licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.

Lechia Gdańsk

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA;

– zobowiązać Klub do zapłaty kwoty 10.000 zł w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa);

– zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

ŁKS Łódź

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy z nadzorem infrastrukturalnym.

Raków Częstochowa

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 1 z nadzorem infrastrukturalnym;

Shutterstock Wieteska 1200F.jpg
Ekstraklasa: Legia straci kluczowego piłkarza? Middlesbrough zainteresowane Wieteską

– zobowiązać Klub do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30.000 PLN za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Wisła Kraków

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy;

– przyznać licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Klubowych UEFA;

– zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.


Ad.2

GKS 1962 Jastrzębie

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryterium I.16 Podręcznika (brak podgrzewanej murawy).

Stal Mielec

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika.

Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta oraz nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

PAP Probierz 1200.jpg
Ekstraklasa: Michał Probierz odejdzie z Cracovii? Jasna deklaracja szefa klubu

Stomil Olsztyn

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.03 oraz F.04 Podręcznika.

Klub nie przedstawił raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Olimpia Grudziądz

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.02, F.03 oraz F.04 Podręcznika.

Klub nie przedstawił śródrocznego sprawozdania finansowego na dzień 31 grudnia 2019 roku wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu tego sprawozdania, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04.

Radomiak

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika.

Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej.

***

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ekstraklasa: Rafał Wolski już po operacji. Przed piłkarzem długa rehabilitacja

/Pzpn.pl

Zobacz także

Zobacz także