more_horiz
Wiadomości

Sensacyjny transfer na zapleczu PlusLigi. Mistrz Europy zagra w klubie z Lublina

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 19:44
Występujący w Krispol 1. Lidze siatkarzy klub LUK Politechnika Lubelska poinformował o niespodziewanym wzmocnieniu na przyszły sezon. Zawodnikiem lubelskiej drużyny zostanie serbski libero Neven Majstorović, który w ubiegłym roku wraz ze swoją drużyną narodową sięgnął po tytuł mistrza Europy. 
Neven Majstorović (z lewej) w barwach reprezentacji Serbii
Neven Majstorović (z lewej) w barwach reprezentacji Serbii Foto: PAP/Maciej Kulczyński
  • Serb zdążył już się przedstawić lubelskim kibicom
  • LUK Politechnika Lubelska chce w przyszłym sezonie wywalczyć awans do PlusLigi 
Czytaj także:
Polscy siatkarze 1200 f.jpg
Bezlitośni siatkarze wkręcili Vitala Heynena: trenerze, mamy problem

Na fejsbukowym profilu Lubelskiego Klubu Przyjaciół Siatkówki opublikowano krótki filmik, w którym Majstrorović zwrócił się do kibiców LUK Politechniki. 

Chciałbym powiedzieć naszym fanom, że w przyszłym sezonie dołożymy wszelkich starań, aby ich marzenia się spełniły. Razem do PlusLigi! - mówił serbski siatkarz.

Wraca do Polski 

31-latek ma za sobą grę w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom w latach 2015-2016. Po odejściu z Radomia przez rok grał we francuskim Rennes Volley 35, a ostatnie trzy sezony spędził w lidze rumuńskiej: w CS Arcada Galati (2017–18) i Universitatea Krajowa (2018–20).

Majstorović jest regularnie powoływany do reprezentacji Serbii. W 2019 roku został mistrzem Europy, a dwa lata wcześniej wywalczył brązowy medal czempionatu Starego Kontynentu. Ma też na koncie triumf w Lidze Światowej w 2016 roku.

Powalczą o awans 

W minionym sezonie, który zakończył się przedwcześnie z powodu koronawirusa, LUK Politechnika była beniaminkiem Krispol 1. Ligi, w której zajęła wysokie, trzecie miejsce. Prezes klubu Krzysztof Skubiszewski zapowiadał, że w kolejnych rozgrywkach celem drużyny będzie awans do PlusLigi. Zakontraktowanie mistrza Europy zdaje się potwierdzać ambitne plany lublinian.

pm 

Zobacz więcej na temat: SPORT Siatkówka

Zobacz także

Zobacz także