more_horiz
Wiadomości

Katar 2022: angielskie media przestrzegają przed Polską. "Ma najlepszego napastnika"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 08:08
"Znany rywal" - napisano o Polsce w serwisach internetowych brytyjskich gazet "The Guardian" i "The Telegraph" po losowaniu grup eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022. Drużyny te zagrają w grupie I również z Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Foto: shutterstock.com/ Gints Ivuskans

"Anglia została trafiła do grupy ze znanym rywalem - Polską. Jej liderem jest gwiazda - napastnik Robert Lewandowski" - napisano na stronie internetowej "Guardiana".

Przypomniano, że Anglia z biało-czerwonymi grała w eliminacjach MŚ 1974, 1990, 1994, 1998, 2006 i 2014, a także w turnieju finałowym w Meksyku w 1986 roku.

Czytaj także:

"Polska i Anglia spotkały się także w kwalifikacjach mistrzostw Europy 1992 i 2000" - dodano.

Brytyjscy dziennikarze zgodnie przypominają, że graczem biało-czerwonych jest Lewandowski, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy ostatnich kilkunastu miesięcy.

"To właśnie napastnika Bayernu Monachium trzeba będzie powstrzymać, kiedy 'Trzy Lwy' będą grały z drużyną Jerzego Brzęczka" - podkreślono w internetowym serwisie "The Independent".

Czytaj także:

Również w tym portalu przypomniano krótko historię starć obu reprezentacji. Jak zaznaczono, Anglia ma zdecydowanie lepszy bilans tych spotkań: 11 zwycięstw, siedem remisów i jedna porażka.

"Ostatni mecz tych drużyn został rozegrany w 2013 roku, w kwalifikacjach na mundial w Brazylii. Było 2:0, a gole tego dnia zdobyli Wayne Rooney i Steven Gerrard" - napisano.

O Lewandowskim wspomniał także "The Sun", choć w pierwszej kolejności podkreślono, że Anglików czekają mecze nie z jednym, lecz z dwoma outsiderami: Andorą i San Marino.

"Podopieczni (Garetha - przyp. red.) Southgate'a trafili do sześciozespołowej grupy, w której zmierzą się z Lewandowskim" - zaznaczono.

Historię starć Polski z Anglią analizowano również na stronie internetowej BBC.

"Anglia znowu zagra z Polską (...). Polska ma teraz prawdopodobnie najlepszego napastnika w światowym futbolu. Lewandowski zdobył 70 bramek w 61 występach w barwach Bayernu Monachium od początku poprzedniego sezonu" - zaznaczono.

Przypomniano również niechlubne wydarzenie ze spotkania Anglii z San Marino w eliminacjach mundialu 1994 w USA.

"Mecz z San Marino przywoła wspomnienia z meczu tych drużyn z 1993 roku, kiedy 'Trzy Lwy' straciły gola po zaledwie 8,3 sekundy - ale zwyciężyły 7:1" - napisano.


Posłuchaj
00:21 Engel.mp3 Zdaniem byłego selekcjonera Polaków Jerzego Engela, losy awansu rozstrzygną się między Anglią a reprezentacją Polski. (IAR)

 

Eliminacje MŚ w strefie europejskiej rozgrywane będą od marca do listopada 2021 roku. Mundial w Katarze odbędzie się w listopadzie i grudniu 2022.

Podział na grupy europejskich eliminacji mistrzostw świata 2022:

Grupa A: Portugalia, Serbia, Irlandia, Luksemburg, Azerbejdżan
Grupa B: Hiszpania, Szwecja, Grecja, Gruzja, Kosowo
Grupa C: Włochy, Szwajcaria, Irlandia Północna, Bułgaria, Litwa
Grupa D: Francja, Ukraina, Finlandia, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan
Grupa E: Belgia, Walia, Czechy, Białoruś, Estonia
Grupa F: Dania, Austria, Szkocja, Izrael, Wyspy Owcze, Mołdawia
Grupa G: Holandia, Turcja, Norwegia, Czarnogóra, Łotwa, Gibraltar
Grupa H: Chorwacja, Słowacja, Rosja, Słowenia, Cypr, Malta
Grupa I: Anglia, Polska, Węgry, Albania, Andora, San Marino
Grupa J: Niemcy, Rumunia, Islandia, Macedonia Północna, Armenia, Liechtenstein

ps

Zobacz także

Zobacz także