more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Kurzawa wraca do Polski. Pomocnik obrał jednak zaskakujący kierunek

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 20:24
Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że znany z występów w Górniku Zabrze Rafał Kurzawa wróci do byłego klubu po nieudanej przygodzie w zagranicznych ligach. Zawodnik rzeczywiście będzie znów występował w Ekstraklasie, ale wybrał ofertę innej drużyny.
Rafał Kurzawa
Rafał KurzawaFoto: shutterstock

Kariera Rafała Kurzawy po odejściu z Ekstraklasy nie potoczyła się zgodnie z planem. Pomocnik, który imponował swoimi asystami na krajowym podwórku, cieszył się zainteresowaniem zagranicznych drużyn. Po wygaśnięciu jego umowy z Górnikiem Zabrze okazję wykorzystało francuskie Amiens. 

Piłkarz nigdy nie zdołał zawojować Ligue 1, niezbyt udane były też jego wypożyczenia do Danii. 

W październiku ubiegłego roku rozstał się z Amiens i od tego czasu pozostaje wolnym zawodnikiem. Choć Kurzawa nie odnalazł się za granicą, to z pewnością wciąż nie brakuje klubów w Polsce, które widzą w nim wzmocnienie. Jednym z nich był Górnik Zabrze, który ma ochotę na to, by pomocnik powrócił do zespołu, w którym pokazywał się ze świetnej strony.

Wcześniej zawodnik negocjował z Wisłą Płock, jednak nie doszedł do porozumienia z "Nafciarzami". We wtorkowy wieczór Pogoń Szczecin poinformowała o drugim transferze tej zimy.

"Portowcy" liczą na to, że zawodnik pomoże im w rundzie wiosennej rozgrywek. W tym momencie zespół jest jest liderem, jednak wiadomo, że będzie czekać go trudna walka o tytuł, a mistrzostwo szczecinian z pewnością byłoby sensacyjnym rozstrzygnięciem.

Świetna lewa noga, bardzo dobre wykonywanie stałych fragmentów gry, przegląd pola i kreatywność - to atuty, które Kurzawa pokazywał w Ekstraklasie. Największe wątpliwości budzi jednak fakt, że ostatnie mecze zawodnik rozegrał pół roku temu i możliwe, że pierwszym zadaniem "Portowców" będzie doprowadzenie go do optymalnej dyspozycji. Trzyletni kontrakt, który podpisał, świadczy jednak o tym, że Pogoń zdecydowanie chce mu zaufać.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także