more_horiz
Wiadomości

Thomas Mueller wróci do reprezentacji Niemiec? Joachim Loew skłonny powołać gracza Bayernu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:51
Po 2,5 roku nieobecności Thomas Mueller może wrócić do reprezentacji Niemiec. Niemiecki "Bild" donosi, że selekcjoner "Die Manschaft" Joachim Loew zmienił zdanie na temat zawodnika, którego ostatnio pomijał w swoich powołaniach.
Thomas Mueller
Thomas Mueller Foto: Fingerhut/Shutterstock.com
  • Mueller ma pomóc słabo spisującej się ostatnio kadrze na Euro 2020
  • W barwach reprezentacji zawodnik Bayernu rozegrał 

Mueller po raz ostatni w reprezentacji Niemiec zagrał w listopadzie 2018 roku. Wówczas selekcjoner zakomunikował Muellerowi, a także Jerome'owi Boatengowi i Matsowi Humelsowi, że więcej nie powoła ich do narodowej kadry. Sprawie wykluczenia zawodników z kadry towarzyszyły spore kontrowersje.

"Rozmowy z Boatengiem i Muellerem trwały pięć minut, z Hummelsem dwie. Loew nikomu nie patrzył w oczy" - pisał "Kicker". Sprawę skomentował również Thomas Mueller. "Im więcej o tym myślę, tym bardziej jestem zły. Jestem w szoku po tej nagłej decyzji. Nie rozumiem jej powodów i tego, że ma być ostateczna, nieodwołalna. Przecież każdy z nas mógł jeszcze grać na najwyższym poziomie" - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Według doniesień "Bilda", selekcjoner rozważa przywrócenie do zespołu gracza Bayernu, który ma za sobą kapitalny okres. W ubiegłym sezonie Mueller zapisał na swoim koncie 14 goli i 26 asyst, natomiast w trwającej kampanii 13 bramek i 13 ostatnich podań.

Niemiecki dziennik twierdzi, że zawodnik Bayernu nie wróci na marcowe mecze niemieckiej kadry, ale dopiero na zgrupowanie w maju. Napastnik ma pomóc kiepsko spisującej się reprezentacji. "Die Manschaft" wygrała tylko 3 z ostatnich 8 meczów i zaliczyła wstydliwą porażkę z Hiszpanią (0:6).

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także