more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: problemy Czechów przed meczem z Belgią. Czterech kadrowiczów nie zagra przez... niemieckie przepisy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 14:56
Czterech piłkarzy reprezentacji Czech nie wystąpi w sobotnim meczu eliminacji mistrzostw świata z Belgią w Pradze - poinformował rzecznik drużyny narodowej gospodarzy Petr Sedivy. Powodem są ograniczenia związane z pandemią.
Reprezentacja Czech
Reprezentacja Czech Foto: Twitter.com/FIFAWorldCup (screen)
  • Przeciwko Belgom nie będą mogli zagrać Vladimir Darida, Patrik Schick, Pavel Kaderabek oraz Jiri Pavlenka 
  • Także Belgowie przystąpią do sobotniego spotkania poważnie osłabieni 
Skorupski 1200 f.jpg
El. MŚ 2022: Łukasz Skorupski zakażony koronawirusem. Bramkarz przebywa w izolacji

Jak przekazał Sedivy, wspomnianymi zawodnikami są: kapitan zespołu i pomocnik Herthy Berlin Vladimir Darida, napastnik Bayeru Leverkusen Patrik Schick, obrońca Hoffenheim Pavel Kaderabek i bramkarz Werderu Brema Jiri Pavlenka.

W Lublinie zagrać mogli 

Wszyscy oni wystąpili w środę na neutralnym terenie w Lublinie w spotkaniu przeciwko Estonii (6:2), ale nie zagrają z Belgią ze względu na odmowę ich niemieckich klubów. Chodzi o obawy, że każdy z czeskich piłkarzy będzie musiał poddać się kwarantannie po powrocie do Niemiec.

- Niemcy zdecydowały się w piątek złagodzić ograniczenia dla osób przybywających z Czech, ale nowe przepisy wejdą w życie dopiero w niedzielę - zakomunikował rzecznik Sedivy, dodając, że nie ma w tej chwili pewności, czy czwórka graczy będzie podlegać kwarantannie.

Zagrają we wtorek? 

Przepisy pozwalają jednak, aby Darida, Schick, Kaderabek i Pavlenka zagrali we wtorek przeciwko Walii w Cardiff.

Wcześniej Belgowie ogłosili, że w ich składzie na sobotni mecz grupy E (godz. 20.45) zabraknie siedmiu piłkarzy. Dwóch ma kontuzje, a pozostałych obowiązują ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także