more_horiz
Wiadomości

ELMS. Robert Kubica: po wygraniu pierwszego wyścigu, apetyt rośnie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:44
Robert Kubica (WRT) po zwycięstwie w inauguracyjnej rundzie sezonu European Le Mans Series w Barcelonie przyznał, że teraz presja na jego zespole będzie jeszcze większa. - Po wygraniu pierwszego wyścigu, apetyt rośnie, ale trzeba stąpać twardo po ziemi - powiedział rezerwowy kierowca zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen. 
Zespół WRT z Robertem Kubicą (c) w składzie
Zespół WRT z Robertem Kubicą (c) w składzieFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Kolejna runda ELMS odbędzie się w dniach 15-16 maja na torze Red Bull Ring
  • Prócz Kubicy w serii startuje polski zespół Inter Europol Competition i Mateusz Kaprzyk w barwach włoskiej ekipy Eurointernational 
  • Dla Roberta Kubicy jest to pierwszy sezon w wyścigach długodystansowych
  • Polak wystartuje również w 89. edycji 24h Le Mans 

WRT w składzie - Robert Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye, jadący samochodem Oreca 07-Gibson okazali się bezkonkurencyjni na Circuit de Barcelona-Catalunya, mając za sobą pierwszy wyścig w sezonie ELMS. Polak nie ukrywał radości z powrotu na najwyższym stopień podium w trakcie swojej długiej kariery w sportach motorowych. 

TT ELMS WRT Kubica 1200F.jpg
ELMS. "Będziemy pod większą presją". Kubica skomentował wygraną w Barcelonie

- Wygrana zawsze najlepiej smakuje, szczególnie w debiutanckim wyścigu. Moi zmiennicy [Louis Deletraz i Yifei Ye] spisali się na medal. Wykonaliśmy świetną pracę. Co mogę powiedzieć? Nie można było sobie wymarzyć lepszego początku. Teraz koncentracja na kolejnym wyścigu i miejmy nadzieję, że będziemy w stanie wykorzystać nasz potencjał - podkreślił Kubica. 

Kierowca z grupy Orlen Team odniósł się również do obecnej stawki w klasie LMP2 która w tym sezonie jest mocno konkurencyjna. - Mamy tutaj kierowców z najwyższej półki, ale my lubimy rywalizację. Dobrze dogadujemy się w zespole. Musimy znaleźć kompromis między tym co każdy z nas lubi, a przede wszystkim chodzi tu o styl jazdy [...] Jestem pewien, że wyciśniemy maksimum - powiedział Polak. 

Od kolejnego wyścigu w Austrii zostaną wprowadzone zmiany w LMP2. Moc samochodów tej klasy w ELMS oraz 24h Le Mans ulegnie zmniejszeniu, a zarazem staną się one cięższe. Zmiany będą również dotyczyły kwestii aerodynamicznych, które mają tworzyć mniej docisku. - Wiele rzeczy będzie nowych, nowy pakiet aerodynamiczny. To jakby zresetuje naszą wiedzę na temat tego auta. Będziemy musieli zacząć od nowa. Przed nami kolejne wyzwanie i na pewno nie będzie łatwo - dodał. 

Kolejna runda ELMS odbędzie się w Austrii na torze Red Bull Ring w dniach 15-16 maja. 

FB Jakub Śmiechowski 1200F.jpg
Rusza ELMS, na horyzoncie WEC. Jakub Śmiechowski: mierzymy relatywnie wysoko [NASZ WYWIAD]

Załoga WRT z Kubicą w składzie wystartuje również w 89. edycji wyścigu 24h Le Mans. Ponadto w kultowej rywalizacji zobaczymy polski Inter Europol Competition, który wystawi Orecę nr 34. Obsadę stanowią - Kuba Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle.

Kalendarz ELMS 2021:

17-18 kwietnia Barcelona - WRT
15-16 maja Red Bull Ring
10-11 lipca Monza
28-29 sierpnia Le Castellet
18-19 września Spa-Francorchamps
23-24 października Portimao

Czytaj także:

red/YouTube/ELMS/Orlen Team

Zobacz także

Zobacz także