more_horiz
Wiadomości

World Athletics: 23 Rosjan dostało zgodę na start pod neutralną flagą

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 13:47
Światowa federacja World Athletics opublikowała w sobotę listę kolejnych 23 rosyjskich lekkoatletów, którzy po weryfikacji ich przeszłości dopingowej otrzymali zgodę na międzynarodowe starty w tym sezonie pod neutralną flagą.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Shutterstock.com/kovop58

Wcześniej takie pozwolenie miało czworo Rosjan, w tym mistrzynie świata - w skoku wzwyż Maria Lasickiene i w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio będzie mogło ich wystąpić nie więcej niż dziesięcioro.

Piotr Lisek 1200F.jpg
Lekkoatletyczne DME: 54-osobowa reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Wśród dopuszczonych od soboty do międzynarodowych startów w sezonie 2021 są m.in. srebrni medaliści mistrzostw świata z 2019 roku - skoczek wzwyż Michaił Jakimienko i chodziarz Wasilij Mizinow.

World Athletics nadal podtrzymuje zawieszenie Rosji. Nastąpiło ono w 2015 roku po wykryciu istniejącego w tym kraju państwowego systemu dopingu sportowców. Skutkiem izolacji Rosjan było niedopuszczenie ich do udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zgodzono się jedynie na występ mieszkającej w USA, a specjalizującej się w skoku w dal Darii Kliszyny, ale tylko pod neutralną flagą.

Czytaj także:

red

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka doping SPORT

Zobacz także

Zobacz także