more_horiz
Wiadomości

Bundesliga: Lewandowski spotkał się z żoną Muellera. "Gerd powiedziałby: dobra robota, chłopcze"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 07:12
Robertowi Lewandowskiemu w meczu Bayern Monachium – FC Augsburg udało się dokonać czegoś, co wydawało się niemożliwe od blisko półwiecza. Lewy w 90. minucie meczu strzelił swojego 41. w tym sezonie gola i zdetronizował tym samym niepokonanego dotąd Gerda Muellera - napisał w sobotę "Die Welt". Kapitan reprezentacji Polski spotkał się również z żoną "Bombera" Uschi. 
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiFoto: PAP/EPA/SVEN HOPPE / POOL
  • Robert Lewandowski w zakończonym w sobotę sezonie Bundesligi zdobył 41 bramek
  • W kolejnych rozgrywkach drużynę ze stolicy Bawarii poprowadzi Julian Nagelsmann 
Lewandowski armatka 1200.jpg
Bundesliga: Robert Lewandowski skomentował swój wyczyn. "Nigdy nie przestawaj marzyć"

Według "Die Welt" to początek nowego rozdziału w historii Bundesligi  i samego Lewandowskiego. - To był w stu procentach wyjątkowy moment, można powiedzieć, że historyczny - Robert Lewandowski

Gazeta zauważa, że przeciwnicy tego nie ułatwiali – trener Augsburga Markus Weinzierl ogłosił przed meczem, że chce chronić rekord Muellera. "Gerd Mueller był moim idolem w młodości. Razem z nim szkoliłem młodych piłkarzy Bayernu. Znam go dobrze i cenię bardzo wysoko. Musimy kryć Lewandowskiego, aby bronić rekordu Mueller- zapowiadał Weinzierl przed rozpoczęciem meczu.


75-letni Gerd Mueller przebywa obecnie w domu opieki w okolicach Monachium, ze względu na stan zdrowia (demencja). Jego żona Uschi tak skomentowała wyczyn Roberta Lewandowskiego: Gerd zawsze się dziwił, że ktoś nie przegonił jego rekordu już dawno temu. Gerd nie był zazdrosny o sukcesy, więc nie narzekałby, że stracił rekord. Jako pierwszy pogratulowałby i powiedział: Dobra robota, chłopcze. Na kogoś takiego jak Lewandowski trzeba było czekać 50 lat. W końcu mamy następcę Gerda.

Polak spotkał się z żoną byłego niemieckiego piłkarza i przekazał jej prezent dla męża - koszulkę z dedykacją i napisem "4ever Gerd". Do spotkania, w obecności dyrektora zarządzającego piłkarską sekcją Bayernu Karla-Heinza Rummenigge, doszło w klubowym muzeum. Polak wręczył pani Uschi Mueller koszulkę podobną do tej, którą miał pod meczowym trykotem i zaprezentował przed tygodniem oddając szacunek wielkiemu poprzednikowi w monachijskim klubie.

Posłuchaj
00:49 Lewandowski rekord.mp3 Robert Lewandowski zdetronizował "bombowca narodu" (IAR) 

Czytaj także:

Miejsce przekazania pamiątki dla słynnego "Bombera" - jak napisał w mediach społecznościowych klub - nie było przypadkowe. W klubowym muzeum, które po przerwie ma zostać otwarte 10 lipca, uwiecznione są wszystkie sukcesy oraz rekordy Bayernu i jego zawodników, w tym osiągnięcie Muellera z sezonu 1971/1972.

Lewandowski i żona Muellera stali przy ścianie, na której opisane są wydarzenia sprzed pół wieku, a przy suficie wisi 101 piłek symbolizujących liczbę rekordowego dorobku bramkowego zespołu z Monachium, w tym 40 czerwonych, odnoszących się do trafień legendarnego napastnika Bayernu i reprezentacji Niemiec.

red

Zobacz także

Zobacz także