more_horiz
Wiadomości

Polska ugości wielką imprezę lekkoatletyczną. Mistrzostwa Europy odbędą się w Chorzowie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 12:23
W niedzielę władze European Athletics nieco niespodziewanie ogłosiły, że Chorzów zorganizuje mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2028 roku! Decyzja zapadła w trakcie Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się na Stadionie Śląskim w tym mieście. To historyczne wydarzenie - Polska jeszcze nigdy nie organizowała imprezy tej rangi na otwartym stadionie. 
Stadion Śląski
Stadion Śląski Foto: shutterstock.com/Dziurek
  • W marcu w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy 
  • W 2028 roku Polska po raz pierwszy ugości imprezę tej rangi na otwartym stadionie 
  • Chorzów stara się też o organizację mistrzostw świata 
pia skrzyszowska.jpg
Lekkoatletyczne DME: Polacy na drugim miejscu po pierwszym dniu rywalizacji

Chorzów doceniony 

Plany ubiegania się przez Polskę o organizację tej imprezy były długo trzymane w tajemnicy. O powierzeniu naszemu krajowi organizacji mistrzostw Europy na otwartym stadionie poinformowano w niedzielę podczas specjalnej konferencji prasowej. 

Taka decyzja europejskiej federacji jest nie tylko zaskoczeniem, ale też docenieniem organizacji innych ważnych imprez w naszym kraju w ostatnich latach. Od soboty na Stadionie Śląskim trwają Drużynowe Mistrzostwa Europy, a na początku maja Chorzów gości mistrzostwa świata sztafet. Śląskie miasto jest także gospodarzem corocznych memoriałów Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej. 

Historyczna decyzja 

Chorzów starał się, jak dotąd bez powodzenia, o organizację mistrzostw świata. Póki co, Stadion Śląski ugości najlepszych lekkoatletów Europy. Dla Polski to decyzja historyczna - nasz kraj nigdy wcześniej nie organizował mistrzostw Europy na otwartym stadionie.

W marcu w Toruniu odbyły się natomiast halowe mistrzostwa Europy.

Na niedzielnej konferencji poinformowano też, że drużynowe mistrzostwa Europy niebawem znowu odbędą się w Chorzowie. Kolejne wydarzenie tej rangi zaplanowano na Śląsku na 2027 rok. 

Czytaj także:

/empe 

 

Zobacz więcej na temat: SPORT Lekkoatletyka Chorzów

Zobacz także

Zobacz także