more_horiz
Wiadomości

"Zrujnowali imprezę". Marcin Krukowski skrytykował organizatorów igrzysk w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 11:52
Marcin Krukowski, który przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio był na drugim miejscu światowych list w rzucie oszczepem, chce jak najszybciej zapomnieć o zawodach w stolicy Japonii. Polak, który był jednym z faworytów do medalu, odpadł już w kwalifikacjach, a za swoją porażkę obwinia również organizatorów IO.
Marcin Krukowski
Marcin KrukowskiFoto: Paweł Skraba
  • Igrzyska w Tokio zakończyły się w niedzielę 8 sierpnia
  • Polacy zdobyli w Japonii 14 medali, co jest jednym z najlepszych wyników w historii startów Biało-Czerwonych
  • Kolejne letnio IO odbędą się w Paryżu w 2024 roku 

W niedzielę zakończyły się igrzyska olimpijskie w Tokio, na których Polacy zdobyli 14 medali [4 złote i po 5 srebrnych i brązowych]. Biorąc pod uwagę tylko dyscypliny Królowej Sportu, Biało-Czerwoni osiągnęli na nich najwięcej od czasu IO w... Tokio w 1964 roku, gdzie nasi lekkoatleci wywalczyli 8 medali [9 na IO 2021]. 

grafika (wersja artykułowa) 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

W stolicy Japonii nie powiodło się Marcinowi Krukowskiemu, typowanemu do medalu olimpijskiego w rzucie oszczepem. Polak zajął dopiero 28. miejsce — odpadł już w kwalifikacjach do finału. Podobnie jak Cyprian Mrzygłód. Kilka dni po zawodach w Tokio polski oszczepnik podzielił się na Instagramie spostrzeżeniami na temat rywalizacji w "Kraju Kwitnącej Wiśni". Za swój kiepski wynik prócz siebie, obwinia również organizatorów igrzysk. 

Na wstępie Krukowski podziękował wszystkim medalistom w rzucie oszczepem, ale skrytykował również odpowiedzialnych za IO. - Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, a ich sukces jest niepodważalny. Nie zmienia to jednak faktu, że organizatorzy kompletnie zrujnowali imprezę. Zrobili to nie tylko poprzez sprawienie, że niemożliwe będzie osiągnięcie rezultatu godnego igrzysk, ale również poprzez ryzykowanie zdrowiem sportowców, co dla mnie brzmi jak sprawa karna. Niektórzy z nas nabawili się poważnych kontuzji - czytamy na Instagramie oszczepnika. 

W rzucie oszczepem kobiet wicemistrzynią olimpijską została Maria Andrejczyk. 

Najbliższą imprezą lekkoatletyczną będzie Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Posłuchaj
01:01 PKOl podsumowanie.mp3 Prezes PKOl ocenił występ polskich sportowców w Tokio (IAR)

Czytaj także:

red/Instagram/mrkukowski1

Zobacz także

Zobacz także