more_horiz
Wiadomości

ME siatkarzy: Serbia - Polska. Starcie gigantów w Krakowie, obrońcy tytułu sprawdzą mistrzów świata

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 11:56
Polscy siatkarze zagrają z Serbią w swym drugim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena na inaugurację pokonała Portugalczyków 3:1. Obrońcy tytułu mają już za sobą rozegrane dwa spotkania — oba wygrane (z Belgią 3:1, i z Ukrainą 3:0).
Polscy siatkarze
Polscy siatkarzeFoto: print screen/Eurovolley.cev.eu
  • Tytułu broni reprezentacja Serbii
  • Po raz drugi w czempionacie rywalizują 24 reprezentacje

Na transmisje z meczów reprezentacji Polski zapraszamy do radiowej Jedynki. Sprawozdawcą będzie Cezary Gurjew.

PAP Heynen 1200.jpg
ME siatkarzy. Polacy wygrali z Portugalią, ale wciąż myślą o Tokio? Heynen: spodziewałem się takiego meczu

Możliwość gry przed własną publiczności dodaje energii naszym zawodnikom, którzy wciąż pamiętają o "tokijskim" niepowodzeniu. Potwierdza to środkowy Jakub Kochanowski. - Bardzo dobrze nam się gra, gdy dopingują kibice [...] Myślę, że będziemy przeżywać trudne chwile na tym turnieju, ale z tych sytuacji wyciągną nas kibice - mówi reprezentant Polski. 

Posłuchaj
00:26 Kochanowski.mp3 Mówi Kuba Kochanowski (IAR)

Na meczu z broniącymi tytułu Serbami będą nasi "świeżo upieczeni" mistrzowie świata do lat 19. Przyjmujący Aleksander Śliwka czeka na brata Piotra. - Jest taki plan, że mają być tutaj. Cieszę się, że będę mógł osobiście pogratulować bratu - zaznaczył. 

Posłuchaj
00:07 Śliwka.mp3 Mówi Aleksander Śliwka (IAR)

Reprezentację Serbii tak charakteryzuje szef banku informacji Biało-Czerwonych Robert Kaźmierczak. - Zespół, który ma duży potencjał. Mocny i silny przeciwnik, który gra ofensywnie - podkreślił. 

Posłuchaj
00:44 Kaźmierczak.mp3 Serbów analizuje Robert Kaźmierczak (IAR) 

Początek spotkania w Krakowie o 20.30.

W grupie A rywalami Polaków są także Grecy (5 września), Belgowie (6 września) i Ukraińcy (8 września). Wszystkie mecze grupy A zostaną rozegrane w Krakowie.

grafika (wersja artykułowa) 1200x660 - 02.png
Tokio 2020: SERWIS SPECJALNY

Impreza gości w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Jest to druga edycja mistrzostw Europy z udziałem 24 drużyn i organizowana wspólnie przez cztery kraje. Z uwagi na to zmieniła się formuła — do 1/8 finału (11-12 września) trafią po cztery najlepsze zespołu z każdej z grup. Półfinały i mecze o medale zaplanowano w Katowicach na 18 i 19 września. 

Czytaj także:

red/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także