more_horiz
Wiadomości

Sebastian Świderski ma już faworyta na stanowisko trenera kadry? "Wykonam telefon do Nikoli"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 21:00
- Nie spodziewałem się tak dużego poparcia, ale ciesze się, bo to pokazuje, że jest bardzo dobrze odbierany w środowisku - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Sebastian Świderski — nowo wybrany prezes PZPS. Były reprezentant Polski zdradził również, kto może zostać nowym trenerem męskiej kadry.
Sebastian Świderski
Sebastian ŚwiderskiFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Wcześniej prezesem związku był Jacek Kasprzyk. O stanowisko ubiegali się m.in. europoseł Ryszard Czarnecki, Andrzej Lemek, działający w obecnym zarządzie Tomasz Paluch, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i były reprezentant kraju Witold Roman
  • Kadencja szefa federacji będzie obowiązywała do 2025 roku 
Świderski 1200.jpg
Sebastian Świderski nowym prezesem PZPS. Legenda stanie na czele polskiej siatkówki

Co czeka Sebastiana Świderskiego na nowym stanowisku? - Jestem tak wzruszony, że nie mogę ogarnąć myśli. Na pewno czekają mnie rozmowy z pracownikami związku — to jest podstawa, bo ja lubię pracować z ludźmi, szczególnie tymi, którzy czują tego samego bluesa i chcą pracować. To na sam początek, potem zapewne spotkania ze sponsorami. [...] Zastanawianie się co dalej z polską siatkówką — wybór trenerów zarówno do kadry żeńskiej, jak i męskiej - przyznał nowy prezes PZPS. 

Legenda polskiej siatkówki podkreśliła, że duży nacisk zostanie położony na szkolenie młodzieży. - Praca w regionie, to na pewno - zaznaczył Świderski, który zdecydowanie wygrał wybory. - Nie jestem osobą konfliktową. Wszelkie spory lubię rozwiązywać dialogiem [...] Z siatkówką jestem związany praktycznie od początku mojego życia - dodał. 

Posłuchaj
03:54 Rozmowa z Sebastianem Świderskim.mp3 Z Sebastianem Świderskim rozmawiał Tomasz Kowalczyk (Program 1 Polskiego Radia)

W rozmowie z Polskim Radiem Świderski odpowiedział również na pytanie w kwestii potencjalnego trenera męskiej kadry. - Na pewno wykonam telefon do Nikoli [Nikola Grbić - były trener ZAKSY — przyp. red.] - będę z nim rozmawiał, jak również z innymi kandydatami - powiedział były reprezentant Polski. 

Kadencja nowego prezesa PZPS będzie trwała do 2025 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Tomasza Kowalczyka z nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim

red/PR1

Zobacz także

Zobacz także