more_horiz
Wiadomości

Gala Olimpijska Tokio 2020: polscy medaliści uhonorowani

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:10
11 października Polski Komitet Olimpijski uhonorował i nagrodził polskich medalistów Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020. Gala Olimpijska podsumowująca występ Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl.
Polscy medaliści z IO w Tokio
Polscy medaliści z IO w TokioFoto: PAP/Piotr Nowak
  • Biało-Czerwoni wywalczyli w Tokio 14 medali, w tym pięć złotych 
  • To były najlepsze letnie igrzyska olimpijskie w wykonaniu Polaków od 21 lat 
serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY
Posłuchaj
00:57 Rafał Bała zapowiada rozpoczęcie Gali Olimpijskiej Tokio 2020 (Jedynka) Rafał Bała zapowiada rozpoczęcie Gali Olimpijskiej Tokio 2020 (Jedynka) 

Biało-Czerwoni z Tokio wrócili z dorobkiem 14 medali – 4 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych, w klasyfikacji medalowej państw uplasowali się na 17. miejscu.

Dziękujemy za wszystkie medale, ale też całej rodzinie olimpijskiej za zaangażowanie. Wspaniale pokazaliście się na tych szczególnych igrzyskach. Daliście radę. Dziękuję za te niewyobrażalne przygotowania. Za sukces, który osiągnęliście hartem ducha - powiedział obecny na ceremonii prezydent RP Andrzej Duda.

>>> SPRAWDŹ TABELĘ MEDALOWĄ 

Swoje trzecie złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk, a trzeci i czwarty olimpijski krążek zdobyła kajakarka Karolina Naja. Obie panie zapisały się w historii olimpizmu i obie – wraz z pozostałymi polskimi medalistami – zostały nagrodzone podczas uroczystej Gali Olimpijskiej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Mam za sobą dwa miesiące wakacji i lekkich treningów, m.in. na rowerze, ale na horyzoncie widać już początek przygotowań do kolejnych zawodów - powiedziała trzykrotna złota medalistka olimpijska w rzucie młotem.

Posłuchaj
01:41 Gala Olimpijska Tokio 2020. Anita Włodarczyk o IO i przygotowaniach do MŚ (Jedynka) Gala Olimpijska Tokio 2020. Anita Włodarczyk o IO i przygotowaniach do MŚ (Jedynka)
Posłuchaj
04:29 Kraśnicki Gurjew PKOL gala.mp3 O Gali Olimpijskiej opowiada Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PR1)

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, które w Tokio zostały wicemistrzyniami olimpijskimi w żeglarskiej klasie 470, na gali odebrały nagrody od Agnieszki Kamińskiej, prezes Polskiego Radia.

Pod koniec sierpnia Wojciech Nowicki - złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w rzucie młotem - otrzymał dyplom uznania od Polskiego Radia. Znalazły się na nim podziękowania za godne reprezentowanie Polski w stolicy Japonii oraz dostarczenie słuchaczom niezapomnianych sportowych przeżyć.

PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg
SERWIS SPECJALNY - 100 LAT PKOl

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas uroczystości podkreśliła, że Polskie Radio pełniąc misję publicznego nadawcy, relacjonuje wszystkie ważne wydarzenia.

- Bardzo się cieszę, że dostarczyliśmy kibicom emocji zarówno w przekazie radiowym, jak i telewizyjnym. Taka jest rola sportowców. A wsparcie rodaków dużo dla nas znaczy - oświadczył złoty medalista z Tokio podczas spotkania w siedzibie Polskiego Radia.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i złoty medalista Wojciech Nowicki Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i złoty medalista Wojciech Nowicki

Polskie Radio jest patronem medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego 

Czytaj także:


/red

Zobacz także

Zobacz także