El. MŚ 2022: grali rywale Polaków. Węgrzy zabrali punkty Anglikom na Wembley

2021-10-12, 20:43

John Stones po strzeleniu bramki Węgrom. Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Mecz Albania - Polska nie był jedynym wtorkowym spotkaniem w grupie I. Na Wembley Anglicy zremisowali 1:1 z Węgrami, a San Marino uległo u siebie Andorze 0:3.

• Po siedmiu kolejkach Anglia pozostaje liderem grupy I, gromadząc 19 punktów
  • San Marino spróbuje zdobyć pierwsze punkty od listopada 2020 roku
  • W pierwszym meczu Anglicy rozbili Węgrów w Budapeszcie (4:0)

Węgrzy praktycznie pozbawili się szans na baraże, ulegając u siebie Albańczykom 0:1. Jednocześnie oznacza to, że Albania stała się najgroźniejszym rywalem Polaków. Jednak podopieczni Marco Rossiego zrobili w Londynie wszystko, by zrehabilitować się za ostatnie wyniki.

Udało im się postraszyć Anglików. W 24. minucie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Sallai. Na jego trafienie w 37. minucie odpowiedział John Stones. Choć w drugiej połowie zdecydowanie przeważali podopieczni Garetha Southgate'a, Węgrzy zdołali utrzymać korzystny rezultat na Wembley.

Podczas meczu na trybunach doszło do awantury z udziałem węgierskich... i polskich kibiców, którzy postanowili wesprzeć zaprzyjaźniony naród w dopingowaniu Węgrów.

El. MŚ 2022: Albania - Polska. Sousa wybrał skład na mecz o wszystko (NA ŻYWO)

Andora pewnie pokonała San Marino 3:0. Do siatki trafiali Pujol, Moreno oraz Betriu. Tym samym Andorczycy sięgnęli po drugi komplet punktów w eliminacjach do mundialu w Katarze. Poprzednie zwycięstwo odnieśli także nad San Marino.

Anglia 1:1 Węgry