more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: jest winny skandalu podczas meczu Albania - Polska? "Sprowokował fanów"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 11:26
Zwycięstwem nad Albanią (1:0) Polacy wykonali plan na mecz w Tiranie. Zwycięską bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Karol Świderski, czym rozwścieczył kibiców gospodarzy. "Po zdobyciu bramki Karol Świderski sprowokował fanów" – napisał albański dziennik "Sport Ekspres".
Polacy chronią się przed atakiem albańskich kibiców
Polacy chronią się przed atakiem albańskich kibicówFoto: PAP/EPA/Malton Dibra

"Spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut, polscy zawodnicy zeszli do szatni. To było zwieńczenie nerwowego spotkania, które mogło skończyć się walkowerem. Już dawno tak wiele nie zależało od pojedynczego występu reprezentacji Polski" - napisał po meczu "Przegląd Sportowy".

Do ciężkiego starcia w Tiranie odniósł się także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Spotkanie na stadionie Air Albania oraz zachowanie albańskich kibiców nie uszło uwadze zagranicznych mediów.

"Strzelec gola dla Polski, Karol Świderski, był celem ataków albańskich kibiców. Spotkanie zostało przerwane na około dwadzieścia minut. Sędzia meczu Clément Turpin przerwał mecz, który jednak później był w stanie wznowić. Polska wygrała i nadal może wierzyć w bezpośrednią kwalifikację do mistrzostw świata" - donosi "L'Equipe".


Włodarczyk + Albania kolaż 1200
El. MŚ 2022: ostry wpis Anity Włodarczyk po meczu w Tiranie. "Bombardowanie młotami"

"Karol Świderski wyprowadził Polaków na prowadzenie 13 minut przed końcem spotkania w grupie I. Lecz on i jego koledzy z drużyny zostali obrzuceni plastikowymi butelkami po napojach z trybun, co skłoniło graczy do opuszczenia boiska" - napisano na stronie "BBC".

"Gra została wznowiona, a Polska wskoczyła na drugie miejsce Albanii. Przed incydentem, który spowodował długie opóźnienie, w Piotra Zielińskiego również został wymierzony w obiekt z tłumu. Pomeczowy wywiad ze Świderskim także został skrócony, a rzecznik polskiej kadry Jakub Kwiatkowski zachęcił go do odejścia, ponieważ ponownie rzucono w niego butelkami" - uzupełnia "BBC".

"ESPN" w tytule podkreśla, że próby zatrzymania Polski zarówno na boisku, jak i na trybunach, spełzły na niczym.

"Kłopoty z tłumem, wyrzucone butelki na krótko zatrzymują zwycięstwo Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Albanią" - napisała amerykańska stacja.

Media w Albanii z kolei tak podsumowały wydarzenia w Tiranie:

"Marzenia o awansie do baraży mistrzostw świata dostały poważny cios. Ten mecz może zaboleć jednak bardziej niż strata punktów z powodu bezsensownego zachowania grupy kibiców. Albania kontrolowała Polskę, pozostawiając Lewandowskiego w cieniu. Moment niepewności przyniósł bramkę Świderskiego. Wtedy kibice zaczęli rzucać na boisko przedmiotami, co doprowadziło do piętnastu minut chaosu i przerwania spotkania. Jego wznowienie wymagało wielu negocjacji. Albania przegrała mecz, który wydawał się być pod kontrolą. W dodatku realne są poważne konsekwencje ze strony komisji dyscyplinarnej UEFA" – napisał portal panorama.com.al, a dziennikarze "Sport Ekspres" dodali. "Karol Świderski sprowokował fanów".

Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski, którzy komentowali mecz na antenie radiowej Jedynki podkreślili, że mecz był pełen fauli, to, co działo się na boisku przebili jednak albańscy kibice.

Posłuchaj
01:15 Janisz podsumowanie.mp3 Mecz w Tiranie podsumowują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (IAR)

 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także